طب سنتی

تدابیر طب سنتی در مصرف میوه های بهاری

طب سنتی میوه‌ها را در دسته خوراکی‌های لطیف و زود هضم که رطوبت بدن را تامین می‌کنند، قرار داده است. میوه‌ها در واقع جزء دسته غذاهای کامل قرار نمی‌گیرند و بیشتر در موارد دارویی به کاربرده می‌شوند. با این حال مصرف برخی از آن‌ها، خصوصا میوه هایی که در فصل بهار پرورش می‌یابند دارای تدابیر خاصی در طب سنتی هستند. برای آشنایی با این راهکارها همراه ما باشید.

میوه

در فصل بهار بدن در حال پاکسازی و حذف سموم از تمامی اندام‌ها به خصوص اندام کبد است. مصرف غذاهای چرب و سنگین در این فصل سبب می‌شود مواد زائد کبد به خوبی از آن دفع نشوند و بدن دچار مسمومیت مزمن با علائمی مانند کاهش اشتها، سوء هضم، نفخ، خستگی، احساس طعم تلخ در دهان، خستگی، سردرد و تحریک پذیری زیاد خواهد شد.

مصرف صحیح میوه ها و غذاهای مصلح مانند آش‌ها و شورباهایی که مناسب فصل بهار است به شما کمک می‌کند هر چه بهتر عمل پاکسازی را انجام دهید. اما میوه ها از آنجایی که سریع الاستحاله هستند در صورت پیدایش بیماری در بدن خصوصا بیماری‌های عفونی، سریعا به خلط عفونی تبدیل شده و این عمل در افرادی که میوه‌ی زیادی مصرف می‌کنند می‌تواند سبب گسترش بیماری در آن‌ها گردد.

شاید بیشتر افراد تصور کنند با مصرف بیشتر میوه‌ها خصوصا در فصل بهار، بدن سالم‌تری خواهیم داشت اما طب سنتی کاملا با این دیدگاه مخالف می‌باشد.

میوه

تدابیر طب سنتی در مصرف میوه ها:

1- در فصل بهار مصرف نارنج، سبزیجات ترش مزه و زرشک به اشکال مختلف بسیار مناسب است.

2- بهتر است میوه‌ها را در فصل اصلی خودشان مصرف کنید و از خرید میوه‌هایی که زودتر از فصلشان به بازار عرضه می‌شوند خودداری کنید.

3- میوه‌های رایج در بازار مثل پرتقال، سیب، کیوی، موز و هندوانه همگی جزء میوه‌های سریع التعفن هستند، یعنی در صورت بروز عفونت در بدن (مثل بیماری کرونا) خوردن آن‌ها باعث افزایش سرعت تعفن در بدن می‌گردد. رطوبت این خوراکی‌ها در بدن سریع مضمحل می‌شود. لذا خوردن آن‌ها اصلا توصیه نمی‌شود.

4- کسانی که در فصل بهار دچار آلرژی می‌شوند نسب به مصرف میوه‌های حساسیت‌زا دقت کافی داشته باشند.

5- در بهار بیشتر میوه‌ها بصورت کال و نارس به بازار عرضه می‌شود، لذا نه تنها کیفیت نداشته بلکه مصرف آن‌ها می‌تواند مشکل ساز باشد.

6- مصرف انواع مربا که از میوه‌های تازه و بهاری تهیه شده است در این فصل بسیار توصیه شده است.

7-  میوه‌های نوبرانه به غیر از گوجه سبز و چغاله بادام در اغلب موارد بصورت کال چیده می‌شوند یا از مناطق دیگر برای مصرف به شهر زندگی شما آورده می‌شوند. در تهیه و نگهداری این میوه‌ها از مواد شیمیایی و غیر طبیعی بسیاری استفاده می‌شود تا میوه با دستکاری‌هایی که انجام می‌دهند در انبارها به حالت رسیده در آید و برای فروش عرضه شود. بهتر است تا حد امکان از خرید و مصرف این میوه‌ها خودداری کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن