سبک زندگی

چگونه سبک زندگی مان را تغییر دهیم؟

اگر بعضی از عادت ها را کنار بگذاریم زندگی رنگ بهتری به خود خواهد گرفت.تغییر دادن سبک زندگی به شما کمک میکند حس بهتری نسبت به زندگی تان پیدا کنید.

با رعایت و بهره گیری از این روش ها سبک زندگی تان تغییر خواهد کرد و شیوه زندگی روزمره تان دگرگونی اساسی خواهد یافت.

1.طوری بخوابید که گویی فردایی وجود ندارد

بدن شما مثل یک ماشین می ماند. یک ماشین زیبا و پیچیده که نیاز به مراقبت و استراحت دارد. همانطور که کامپیوتر را در پایان روز خاموش می کنید جسم و ذهنتان را هم باید هر شب دوباره شارژ کنید. تحقیقات نشان داده است که یک خواب کافی ذهن را از سمومی که در طول روز ایجاد شده است پاکسازی می کند. به همین دلیل 7 یا 8 ساعت خواب برای سلامت ذهن و جسم لازم است.

2. یاد بگیرید که از وجود خود لذت ببرید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که اغلب انجام میدهیم، تکیه بر چیزهای خارجی است تا ما را خوشحال کند، این به این معنی است که شادی خود را در درست سرنوشت یا افراد دیگر قرار میدهیم. امروز تصمیم به تغییر زندگی بگیرید، تا یاد بگیرید با خودتان شاد باشید، صرف نظر از اینکه در چه موقعیتی هستید.

3. ناهنجاری های زندگی خود را از بین ببرید

زندگی ما، پر از ناهنجاری است و این ناهنجاری ها هم واقعی و هم استعاری هستند. برای اینکه جا برای چیزهای مثبت و جدید در زندگیتان باز شود، سعی کنید که ناهنجاری هایی که زندگی شما را پر کرده است را از بین ببرید.

4.هنگام خوردن فکر کنید

غذا خوردن متفکرانه کمی تمرین می خواهد به خصوص اگر از آن دسته افرادی باشید که با یک دست غذا می خورد و با دست دیگر به ایمیل ها پاسخ می دهد. اگر متفکرانه غذا بخورید ماهیت چیزهایی که می خورید را در نظر می گیرید. این که از کجا آمده اند، چه فوایدی برای بدن دارند و چگونه درست شده اند. با متفکرانه غذا خوردن ارتباط سالمی با غذا برقرار می کنید و آن را فراتر از وسیله ای برای رفع گرسنگی می بینید. در اثر غذا خوردن متفکرانه روحیه بهتری دارید، استرس ندارید و در نتیجه رفتارهای غذایی کاهش وزن سالمی خواهید داشت.

5.چیزهای جدید یاد بگیرید

یادگیری باعث شادی، عمر طولانی تر و موفقیت های بیشتر در زندگی می شود. اگر می خواهید از کم شروع کنید به عنوان مثال از روی فیلم های یوتیوب بافتنی یاد بگیرید. اما اگر فکر بزرگ تری دارید به عنوان مثال در کلاس های آموزشی 3 ماهه شرکت کنید. هر چه که یاد بگیرید چه کوچک و چه بزرگ ذهنتان را جوان و باهوش نگه می دارد.

6. با یک فرد جدید، گپ بزنید

روابط و افرادی که اطراف ما وجود دارند، تاثیر زیادی بر خوشبختی و کیفیت زندگی ما دارند. بنابراین، از هر فرصتی که در اختیار شما است استفاده کنید و دایره ی دوستان خود را گسترش دهید و جایی برای افراد جدید باز کنید. هرگز ، قبل از اینکه فردی وارد زندگیتان شود، تاثیر او را بر زندگی خود نخواهید فهمید.

با خواندن این مطلب اعتماد به نفستان دو برابر می شود و  میتوانید سبک زندگی بهتری داشته باشید.

چگونه سبک زندگی مان را تغییر دهیم؟

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن