پزشکیسلامت و تندرستی

دلایل کاهش میل جنسی در مردان

بررسی دلایل کاهش میل جنسی در مردان

کم شدن میل جنسی در زنان و چه در مردان بر کیفیت رابطه زناشویی و همه جوانب زندگی تاثیر مهم و بسزایی دارد. در مطالب گذشته در مورد دلایل کاهش میل جنسی که در بین زنان و مردان مشترک بود صحبت کردیم.

در این مقاله قصد داریم دلایل کاهش میل جنسی در مردان را بررسی کنیم.

دلایل کاهش میل جنسی در مردان چیست؟

کاهش میل جنسی به دو نوع اولیه و ثانویه تقسیم می‌شود. در کاهش میل جنسی اولیه آناتومی و عملکرد فیزیولوژیکی دچار اختلال میگردد. این اختلال ممکن است در قدرت جنسی یا نارسایی اولیه غدد جنسی ایجاد شود.

در این نوع از اختلال جنسی، فرد پس از دوران بلوغ میل و تمایل جنسی ندارد. این مشکل در افرادی که غده هیپوتالاموس یا هیپوفیز آنها در ترشح هورمونی و محرک جنسی کم کار است اتفاق می افتد؛ بنابراین میزان ترشح هورمون تستوسترون در این گونه از افراد بسیار کم است.

در نوع دوم و نوع ثانویه فرد در تمام طول زندگی خود میل جنسی عادی داشته اما به یک باره دچار افت میل جنسی میشود.

علت های کاهش میل جنسی مردانه چیست؟

درگیری های ذهنی

ذهن یکی از اصلی ترین آیتم های محرک در مسائل جنسی است؛ در نتیجه هر نوع مشغولیت و درگیری ذهنی و یا بیماری روحی و روانی مانند استرس، اضطراب و افسردگی باعث آشفتگی ذهن و در نتیجه کاهش شدید میل جنسی میشود.

داروها

استفاده از بعضی داروهای افسردگی و فشار خون که معمولاً در افرادی که دچار افسردگی یا فشارخون بالا هستند استفاده می شود، موجب اختلال در نعوظ و کاهش میل جنسی می گردد.

دلایل کاهش میل جنسی در مردان

بیماری های جسمی

درگیری با برخی بیماری‌ها مانند ام اس، فشار خون بالا یا دیابت شدید موجب کاهش میل جنسی و کاهش قدرت نعوظ در مردان میشود.

عدم اعتماد به نفس

برخی مردان به علت مشکل زود انزالی و عدم مراجعه به پزشک دچار ترس و عدم اعتماد به نفس از قرار گرفتن در چنین شرایطی می شوند، در نتیجه این یک فشار روحی روانی محسوب شده و فرد را با کاهش میل جنسی رو به رو میکند.

مصرف الکل و مواد مخدر

مصرف الکل و مواد مخدر در کوتاه مدت ممکن است بر روی افزایش مدت زمان و نعوظ بهتر تاثیر گذار باشد اما در طولانی مدت باعث وابستگی به آن و تحلیل رفتن میل جنسی مردان، اختلال در نعوظ و افت میل جنسی میگردد.

مشکلات هورمون های جنسی

تستوسترون

تستوسترون قوی ترین هورمون مردانه و هورمونی اصلی در توان جنسی و میل جنسی مردان است. کاهش این هورمون در خون باعث افت میل جنسی در مردان میشود.

بالا بودن پرولاکتین خون

بالا بودن پرولاکتین خون به دلیل ترشح زیاد آن از مغز می‌تواند باعث کاهش میل جنسی و بزرگی پستان در مردان جوان یا میانسال شود .

گرایشات همجنس گرایانه

این گرایشات به عنوان اختلال جنسی یا منشاء روانی موجب کاهش میل جنسی به جنس مخالف می شوند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن