اخباراخبار داغ

ایران صادرکننده کیت‌های تشخیصی سرولوژی کرونا می‌شود

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، گفت: براساس تفاهم با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مجوز صاردات نخستین کیت‌های سرولوژی ارائه می‌شود تا نخستین صادرات کیت‌های تشخیص سرولوژی را در این هفته شاهد باشیم.

به گزارش ایسنا، «سورنا ستاری»، در جلسه هم‌اندیشی رئیس جمهور با روسا و مدیران پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان با اشاره به این‌که، پارک‌ها بخشی از اکوسیستم علم و فناوری هستند، افزود: قطعاً انتخاب رویکردی که مشخص کند سرمایه و هزینه پژوهش برای تولید و خلق محصولات، از طرف بخش خصوصی باشد یا بخش دولتی، بسیار مهم است.

وی با بیان این‌که، در پارک‌های علم و فناوری پیشرفته و خوب نسبت سرمایه‌گذاری خصوصی و دولتی ۱۰ به ۸ است، افزود: در کارخانه‌های نوآوری نیز مسئولیت اعطای فضای فیزیکی و زمین توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و شهرداری‌ها وظیفه‌ای ندارند که در این بخش برنامه‌ریزی کنند و ما نیز باید به این رویکرد نزدیک شویم.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با بیان این‌که براساس برنامه‌ریزی‌ها امسال ۵ تا ۶ کارخانه نوآوری به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: هم‌اکنون نوآوران در تعدادی از این کارخانه‌ها در حال فعالیت هستند.

ستاری با تأکید بر این‌که، نوآوری در بحران‌ها خود را نشان می‌دهد، ادامه داد: در حوزه مبارزه با کرونا به مرحله‌ای رسیده‌ایم که می‌توانیم محصولات را صادر کنیم. بخشی از این محصولات مثل دستگاه تب‌سنج و دستگاه‌های آی‌سی‌یو پیش از شیوع کرونا، ساخت داخلی نداشت اما در حال حاضر در ساخت آن‌ها خودکفا شده‌ایم.

وی یادآور شد: شرکت‌های دانش بنیان و پارک‌های علم و فناوری توان خود را به خوبی در بحران اخیر نشان دادند و این خودکفایی‌ها به طور حتم حاصل تلاش جوانان این مرز و بوم است.

ایران صادرکننده کیت‌های تشخیصی سرولوژی کرونا می‌شود

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن