پزشکیسلامت و تندرستی

دلایل کاهش میل جنسی در زنان چیست؟

بررسی دلایل کاهش میل جنسی در زنان

کاهش میل جنسی در خانم ها و آقایان بر کیفیت رابطه زناشویی و تمامی جوانب زندگی تاثیر به سزایی دارد. در مطالب گذشته به دلایل کاهش میل جنسی مشترک بین زوجین و دلایل کاهش میل جنسی در مردان پرداختیم. در این مقاله قصد داریم دلایل کاهش میل جنسی در زنان را مورد بررسی قرار دهیم.

دلایل کاهش میل جنسی در زنان چیست؟

عدم ارگاسم

یکی از مهم‌ترین دلایل کاهش میل جنسی زنان نرسیدن به ارگاسم است. زنان بسیاری در طول زندگی جنسی خود هرگز ارگاسم را تجربه نمی کنند.

در چنین حالتی صحبت کردن و کنار گذاشتن خجالت ها و سنت های قدیمی به حل این مسئله کمک زیادی می کند. در درجه اول یک زن باید با بدن خود آشنایی داشته باشد، نقاط حساس و تحریک پذیر بدن خود را بشناسد و بدون خجالت با همسر خود درمیان بگذارد.

وجود درد در رابطه جنسی

احساس درد در رابطه جنسی یکی از دلایل کاهش میل جنسی در بانوان است. وجود درد در طول رابطه جنسی دلایل مختلفی دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد. از جمله شایع ترین علت های آن میتوان به واژینیسموس اشاره کرد.

نداشتن رابطه عاطفی مناسب

کیفیت ارتباط بین زن و شوهر نقش مهمی در کاهش و افزایش میل جنسی در زنان دارد. در بیشتر زنان داشتن یک رابطه عاطفی موفق جزء اساسی ترین پایه های یک رابطه جنسی موفق محسوب می شود.

ترس از ایرادات فیزیولوژیکی بدن

بعضی از بانوان پس از دوران بارداری، جراحی، افزایش وزن و یا در سن یائسگی به علت تغییرات در وضعیت فیزیکی بدن دچار کاهش اعتماد به نفس و در نتیجه کاهش میل جنسی می شوند.

دلایل جسمی

عواملی مانند کم خونی شدید، اعتیاد به الکل یا مواد مخدر، داشتن بیماری هایی مانند دیابت، تغییرات هورمونی پس از بارداری یا شیردهی و مصرف بعضی از داروها مانند آرامبخش ها، داروهای ضد افسردگی، ضدبارداری و کاهش فشار خون موجب بی میلی جنسی در بانوان میشود.

علت های روانی

برخی مشکلات روحی و روانی نظیر افسردگی، استرس، خستگی، اضطراب، تجارب تلخ رابطه جنسی پیشین و اختلافات با شریک زندگی نیز از عوامل کاهش دهنده میل جنسی در بانوان به شمار می آیند.

روش های درمان کاهش میل جنسی چیست؟

در مرحله اول کنار گذاشتن تعصبات و باورهای اشتباه به رفع این گونه مشکلات کمک شایانی میکند.

در مرحله بعد با مراجعه به پزشک و بررسی علت های کاهش میل جنسی، با توجه به شرایط موجود روش های درمانی دارویی و روحی روانی برای فرد تجویز می شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن