سبک زندگی

برخی از فواید گوش دادن به موسیقی

شنیدن یک موسیقی زیبا به راحتی میتواند احساسات شما را تحریک کند و خلق و خوی شما را بهتر کند.

اگر یکی از آن دست افرادی هستید که دوست دارید به موسیقی گوش دهید، باید بدانید که این کار برایتان مزایای زیادی دارد.

تحقیقات اخیر نشان داده اند که گوش دادن به موسیقی باعث بهبود سلامت ذهنی ما می شود و سلامت جسمی ما را به طرز شگفت انگیز و حیرت آوری ارتقا می دهد. اگر ما یک نت یا دو نت موسیقی را فرا بگیریم، این آموزش می تواند به افزایش هوش ما کمک کند و از ابتلا به آلزایمر در سنین بالا جلوگیری نماید.

موسیقی این قابلیت را دارد که سرگرممان کند و همین‌طور منشأ لذت و آرامش‌خاطر باشد.

 موسیقی استرس را کمتر می‌کند

این باور در بین اکثر مردم رایج است که گوش‌دادن به موسیقی موجب کاهش استرس یا مدیریت بهتر آن می شود. برای اثبات این مدعا کافی است به صنعت خانگی که حول ساخت موسیقی‌های آرام‌بخش که با هدف مدیتیشن و تمدد اعصاب شکل‌گرفته نگاهی بیندازید. خوشبختانه علم این باور را تصدیق می‌کند. گوش‌دادن به موسیقی شیوه‌ای مؤثر برای مبارزه با استرس است.

 موسیقی موجب بهبود عملکرد حافظه می‌شود

پژوهش‌ها نشان می‌دهد که احتمالا موسیقی تأثیر مثبتی روی حافظه دارد، اما این امر به فاکتورهای متعددی بستگی دارد، ازجمله نوع موسیقی، لذت‌بردن فرد از آن موسیقی و حتی میزان آشنایی وی با دنیای موسیقی.

برخی از فواید گوش دادن به موسیقی

موسیقی شما را شادتر خواهد کرد.

تحقیقات اخیر نشان داده اند هنگامی که شما به موسیقی مورد علاقه خود گوش می دهید، مغزتان دوپامین بیشتری را آزاد می کند و دوپامین که یک انتقال دهنده عصبی است، احساس خوبی را در شما به وجود خواهد آورد.

موسیقی باعث افزایش کارایی شما در هنگام کار کردن می شود.

دونده هایی که به موسیقی انگیزشی سریع یا آهنگ های تند گوش می دهند، اولین 800 متر را سریع تر از دونده هایی که به موسیقی آرام گوش می دادند و یا به موسیقی گوش نمی دادند دویدند.

بنابراین اگر می خواهید کاری را انجام دهید، به آهنگ هایی گوش دهید که می توانند الهام بخش شما باشند.

موسیقی به شما کمک می کند تا بهتر به خواب بروید.

بیش از 30 درصد از آمریکایی ها از بی خوابی رنج می برند. یکی از مطالعات انجام شده در این خصوص نشان داد که دانش آموزانی که قبل از رفتن به رخت خواب به مدت 45 دقیقه به موسیقی آرامش بخش کلاسیک گوش می دادند، به طور قابل توجهی بهتر از دانشجویانی که به یک کتاب صوتی گوش می دادند یا هیچ کاری انجام نمی دادند به خواب می رفتند.

موسیقی باعث کاهش افسردگی می شود.

موسیقی بر حسب نوع موسیقی ای که به آن گوش می دهید می تواند برای بیماران مبتلا به علائم افسردگی مفید باشد. صداهای دلنشین و موسیقی کلاسیک، می تواند روحیه مردم را بالا برده، اما تکنو و متال های سنگین مردم را بیشتر افسرده خواهد کرد.

برخی از فواید گوش دادن به موسیقی

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن