سبک زندگی

رفتارهای سمی که زندگی را برایمان سخت و غیرقابل‌تحمل می‌کند

رفتارهای سمی سبب عدم رضایت و خوشحالی انسان‌ها از زندگی می‌شود و تأثیرات مخربی روی سلامت جسم و روح آن ها دارد.

هر فردی در زندگی خود به دنبال شادی و رضایت است، وقتی از درون احساس خوشبختی و شادی نکنید، احتمال دارد به بیماری‌های جسمی و روحی مبتلا شوید.

در مقابل ترس سر خم می‌کنید

ترس‌های درونی سبب می‌شود از زندگی‌تان هیچ لذتی نبرید، وقتی اجازه می‌دهید ترس از موفقیت، ترس از شاد بودن، ترش از شکست و … بر زندگی شما سایه بیاندازد در زندانی محبوس شده و زندگی بدون شور و لذتی خواهید داشت.

توجهی به ندای درونی‌تان ندارید

هر فردی باید به ندای درونی خود گوش دهد، زیرا گوش دادن به حس درونی سبب می‌شود تا از صداهای آزاردهنده و بی فایده بیرونی دور باشیم و تمام چیزهایی که مانع خوشحالی‌مان هستند را بشناسیم و با آن‌ها مقابله کنیم.

وقتی نیاز است حرفی بزنید و نظرتان را بگویید، سکوت می‌کنید

یکی از رفتارهای سمی که به جسم و روح شما آسیب می‌رساند، سرکوب کردن احساسات و نظرات است. ابراز نکردن احساسات سبب می‌شود شادی و رضایت از زندگی را از دست بدهیم و در روابط کاری و خانوادگی خود به موفقیت نرسیم، حتی این خودخوری ممکن است سبب بیماری‌های جسمی و روحی نیز شود.

مدام در تلاشید اطرافیان را از خود راضی نگه دارید

خیلی خوب است که به دنبال محبت و شادی دیگران هستید، این مسئله نشان می‌دهد روابط اجتماعی متعادلی دارید و به مسائل مهم توجه می‌کنید؛ اما در این رفتار باید متعادل باشید، زیرا اگر دائماً بخواهید اطرافیان را ازخود راضی نگه دارید، از خود غافل می‌شوید. این در حالی است که دیگر راضی نگه داشتن دیگران برایتان دردسرساز می‌شود و از خودتان ناراضی خواهید بود.

خودتان را با کسانی که نمی‌شناسید مقایسه می‌کنید

انسان‌ها به طور ذاتی به دنبال مقایسه کردن هستند، پس اگر خودتان را با کسی که می‌شناسید مقایسه کنید خیلی عجیب نیست؛ اما جای تعجب دارد خود را در کنار افرادی قرار دهید که تاکنون آن‌ها را ندیده و هیچ شناختی هم ندارید.

رفتارهای سمی که زندگی را برایمان سخت و غیرقابل‌تحمل می‌کند

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن