تغذیه سالمسلامت و تندرستی

آشنایی با ارزش غذایی نان های مختلف

فیبر جزو مهم ترین مواد موجود در نان است

مقایسه میزان کالری، فیبر و ارزش غذایی نان های مختلف با هم

نان یکی از اجزای اولیه و جزو اصلی ترین مواد غذایی در سبد غذایی هر خانواده ایرانی است. نان های مختلفی در بازار عرضه میشوند، هر خانواده ای بنا بر ذائقه خود از نان های گوناگون استفاده میکنند.

اما آیا همه نان ها دارای ارزش غذایی یکسانی هستند؟ آیا میزان کالری موجود در همه آن ها به یک میزان است؟ آیا میدانید که فیبر جزو مهم ترین مواد موجود در نان است و توجه به آن تاثیر بسزایی بر کاهش وزن دارد؟

در مقایسه با شیر و گوشت، نان دارای منبع فشرده تری از انرژی است.  هر 100 گرم نان 247 کیلوکالری انرژی تولید میکند.

درحالی که برای تامین همین مقدار انرژی مصرف 190 گرم گوشت و 370 میلی لیتر شیر مورد نیاز است.

مصرف روزانه 300 گرم نان در یک فرد بزرگسال میتواند بیش از 60 درصد تیامین و نیاسین، 40 درصد کلسیم و80 درصد آهن مورد نیاز بدن را تامین کند.

نان هایی که بیشتر در معرض حرارت قرار میگیرند و برشته میشوند، ماده ای به نام آکسی لامین تولید می کنند. این ماده موجب کاهش سیستم ایمنی بدن میگردد.

جدول ارزش غذایی نان های مختلف

با توجه به جدول فوق نان هایی که دارای فیبر بالاتری هستند و دارای رنگ های تیره تر میباشند دارای ارزش غذایی بالاتری هستند؛ زیرا فیبر موجود در این گونه نان ها باعث احساس سیری طولانی مدت و کاهش وزن میشود.

به گفته معاون وزیر بهداشت نان سنگک از نان های دیگر سلامت بیشتری دارد. این نان دارای سبوس بیشتر و نمک کمتری در مقایسه یا سایر نان های رایج مورد استفاده مردم است.

میزان نمک موجود در نان سنگک یک گرم در هر صد گرم نان است. اما نمک موجود در نان های بربری 76 درصد، تافتون 59 درصد و لواش 74 درصد در هر صد گرم نان میباشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن