سبک زندگی

چه چیزی مانع رسیدن ما به اهداف‌مان می‌شود؟

به همان اندازه که تعداد افراد موفق در دنیا زیاد است، آدم‌هایی هم هستند که هرگز به جایی نمی‌رسند. حالا شما در کدام دسته قرار می‌گیرید و چرا؟ آیا می‌توانید عواملی را شناسایی کنید که مانع شما برای رسیدن به هدف هستند؟

عادت های منفی، دیدگاه های غیرکارآمد و سرگرمی های بدون فایده از مانع هایی هستند که بسیاری از ما گرفتار آن ها شده ایم. شاید دیگر وقت آن رسیده است که این موانع را بشناسیم، با آن ها درگیر بشویم و خود را از آنها برهانیم. صرفاً شناخت این دام ها مهم نیست بلکه راه برون رفت از آن ها مهم تر است که باید با اراده ای قوی به آن همت گمارد.

1. تنبلی

تنبلی لذتی کوتاه‌مدت است که در بلندمدت به حسرتی دائمی از نرسیدن به اهداف‌مان منجر خواهد شد.تنبلی هم ازلحاظ فکری و هم ازلحاظ جسمی، به‌معنای اهمیت‌ندادن به شرایط موجود است. کارهای زیادی داریم که باید انجام‌شان دهیم، اما به‌دلیل بی‌تفاوتی یا بی انگیزگی به‌سمت‌شان نمی‌رویم.

2.عدم تمرکز

یکی دیگر از موانع اصلی موفقیت، ناتوانی در تمرکز همه‌ی تلاش ها بر یک کار خاص است. زندگی مدرن ما را با مفهوم مشغولیت‌های چندگانه و دیگر دل‌مشغولی‌های متنوع و فریبنده ولی بی‌فایده آشنا کرده است که دائم حواس ما را پرت‌ می‌کنند.

3 .ترس

مشکل بزرگ دیگری که سر راه موفقیت قرار دارد، ترس است. ترس از آن موانعی‌ است که نباید دست‌ کم گرفته شود.
اگر قرار بود همه‌ی موانع ممکن اول کار برطرف شود، هرگز هیچ تلاشی صورت نمی‌گرفت.ترس ممکن است به‌شدت مانع رشد شود. ترس ما را محدود می‌کند، باعث ‌می‌شود معمولی بودن را بپذیریم و مانع می‌شود محدودیت‌های‌مان را کنار بزنیم.

4. بی‌انگیزگی

عامل مهم دیگر ، نداشتن انگیزه برای انجام کارهای مختلف است. یکی از مهم‌ترین دلایل بی‌انگیزگی این است که شما در برابر پرسش «چرا؟» پاسخی ندارید. مثلا اگر از خودتان بپرسید که «چرا می‌خواهم درسم را ادامه بدهم» و نتوانید برای آن جوابی بیاورید، یعنی انگیزه ندارید.

5. فرصت‌سوزی و اتلاف وقت

این مورد که برخی آن را با تنبلی اشتباه می‌گیرند، همان به‌تعویق ‌انداختن کارهاست. فرصت‌سوزی مانع رسیدن به اهداف می‌شود، وقت تلف کردن دشمن پیشرفت است. همیشه امید داریم که همچنان فرصت هست، اما فردایی که از آن صحبت می‌کنیم هرگز نخواهد آمد. فرصت‌ها یکی پس از دیگری از بین می‌روند.

چه چیزی مانع رسیدن ما به اهداف‌مان می‌شود؟

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن