پزشکیسلامت و تندرستی

بارداری در دوران شیوع کرونا ویروس

بارداری موجب ایجاد تغییراتی در سیستم ایمنی بدن می شود

آیا بارداری در دوران شیوع کرونا ویروس امکان پذیر است و می توان برای بارداری اقدام کرد؟

ویروس کرونا یا کووید ۱۹ نامی است که این روزها از تمامی رسانه ها به گوش می رسد. این ویروس تاکنون جان عده زیادی را در سرتاسر جهان گرفته است. از مهمترین روشهای مقابله با ویروس کرونا پیشگیری از ابتلا به این بیماری می باشد که در مطالب گذشته در رابطه با آن بسیار صحبت نموده ایم.

نکته قابل توجه در مورد دوران شروع کرونا این است که آیا می‌توان در این دوران برای بارداری اقدام نمود؟

کارشناسان معتقدند که برای اقدام به بارداری در این دوران محدودیتی وجود ندارد . تحقیقات کاملی وجود ندارد که نشان دهد آیا مادر در طول زایمان و تولد، می‌تواند این ویروس را به کودکش منتقل کند یا خیر.

البته شواهدی دال بر ایجاد نقص های مادرزادی یا خطر سقط جنین در مادرانی که دچار این بیماری شدند وجود ندارد. هیچ سندی در خصوص انتقال ویروس از طریق مایع منی مردان از راه رابطه جنسی وجود ندارد.

بارداری در دوران شیوع کرونا ویروس

آیا بارداری موجب افزایش خطر ابتلا به کرونا ویروس می شود؟

بارداری موجب ایجاد تغییراتی در سیستم ایمنی بدن می شود. این ممکن است بدن را مستعد درگیری عفونت های تنفسی و ویروسی کند. هدف اصلی کرونا ویروس سیستم تنفسی است. اگر به این بیماری مبتلا شوید ممکن است در مقایسه با سایر افراد از نظر سیستم تنفسی دچار آسیب شوید.

اما این فقط یک نظریه بوده و هنوز هیچ دلیل قاطعانه ای که نشان دهنده تشدید بیماری کرونا در افراد باردار باشد ، وجود ندارد.

آیا ویروس کرونا بر روی بارداری تاثیر می‌گذارد؟

تحقیقات پزشکان در رابطه با این ویروس جدید کامل نیست، اما اطلاعاتی که در مورد سایر بیماری های تنفسی ویروسی نظیر آنفلوآنزا وجود دارد نشان می دهد که این گونه بیماری ها موجب زایمان زودرس و تولد نوزاد با وزن کم میشوند.

تب بالای مادران در اوایل بارداری نیز احتمال نقص های مادرزادی را افزایش میدهد.

آیا مادر میتواند ویروس کرونا را به نوزاد اش منتقل کند؟

گزارشاتی که در دوران شیوع کرونا ویروس به دست آمد، نشان داد که تعدادی از نوزادانی که مادرشان به کرونا ویروس مبتلا بودند، تست کرونای مثبت داشتند اما در عرض یک هفته کاملا بهبود یافتند.

اما هنوز از نوزاد مبتلا به کرونا ویروس که در کشور آمریکا فوت کرد، اطلاعات کاملی در دسترس نیست و مشخص نیست که آیا علت مرگ تنها کروناویروس بوده یا عامل دیگری نیز در آن دخیل بوده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن