سبک زندگی

بیوگرافی اندرو کارنگی؛ رازها و توصیه‌های او برای موفقیت

اندرو کارنگی یک مهاجر فقیر اسکاتلندی بود، که در طول انقلاب صنعتی، به یکی از کارآفرینان موفق آمریکا تبدیل شد. کارنِگی، بعد از تاسیس شرکت فولاد کارنِگی، جزو ثروتمندان آمریکا شد. او ثروت خود را وقف فعالیت‌های بشردوستانه ازجمله تأسیس مؤسسات علمی، آموزشی و فرهنگی کرد.

بسیاری از مؤسساتی که کارنِگی آنها را تأسیس کرد، هنوز هم درحال فعالیت و خدمت به افراد هستند. از این بین می‌توان به دانشگاه کارنِگی-ملون که در اوایل دهه‌ی ۱۹۰۰ تأسیس شد، اشاره کرد.

فلسفه‌ی موفقیت اندرو کارنگی

عزم جدی برای رهایی از فقر، ریسک پذیری، آینده نگری، پیش‌بینی روند تغییرات و صرفه‌جویی در هزینه‌ها، عوامل اصلی موفقیت اندرو کارنگی در تجارت بودند. کارنگی معتقد بود که «هزینه‌ها و خرج را کم کنید تا سود کنید.»

تا سال ۱۹۰۰ شرکت فولاد کارنگی در تولید فلز، از کشور بریتانیای کبیر پیشی گرفت. در سال ۱۹۰۱ کارنِگی سهام خود را به‌قیمت ۴۸۰ میلیون دلار به چی.پی مورگان، بنیان‌گذار یو اس استیل، فروخت و ثروتمندترین مرد جهان شد.

اندرو کارنگی همواره می‌گفت: «مردی که ثروتمند بمیرد، بی‌آبرو مرده است!» او بعد از فروش فولاد کارنگی در ۶۴ سالگی، پول حاصل از آن را صرف کمک به یادگیری و پیشرفت افراد نیازمند کرد. او با مؤسسه‌های خیریه‌ای که به‌صورت نقدی به افراد نیازمند کمک می‌کردند، مخالف بود؛ بنابراین حدود ۳۵۰ میلیون دلار از ثروت خود را صرف ساخت مؤسسات آموزش عالی کرد.

توصیه‌های اندرو کارنگی برای دست‌یابی به موفقیت

کارنگی معتقد بود وقتی قدم در انجام کاری می گذارید آن را تا پایان ادامه دهید، مسیر تلاش خود را تغییر ندهید و مطمئن باشید در هر زمینه ای فرصت برای پیشرفت و دست یابی به موفقیت وجود دارد. به گفته ی کارنگی وقتی تمام تلاش و انرژی خود را صرف یک هدف می کنید و با پیشرفت کار خود مواجه می شوید، تمرکز روی هدف، سبب به ثمر نشستن تلاش های شما خواهد شد.

به عقیده ی کارنگی برای موفق شدن، باید بیشتر از توان خود و حتی بیشتر از حد موردنیاز تلاش کنید. تمام راهکارهایی که فکر می کنید باعث پیشرفت و سوددهی شرکت می شود را با کارفرمای خود در میان بگذارید.

کارنگی می گوید همیشه مقداری از حقوق خود را پس انداز کنید، در خرج کردن اعتدال داشته باشید و عادت به صرفه جویی را در خود ایجاد کنید.

 برخی از توصیه‌های اندرو کارنگی برای موفقیت را می‌خوانیم:

  • مهم نیست که چه استعدادهایی دارید، اگر نمی‌توانید برای پیشرفت و حرکت در خودتان انگیزه ایجاد کنید، محکوم به قناعت و درجازدن در شرایط فعلی هستید.
  • شاد و امیدوار باشید تا موفق شوید.
  • کسی که بخواهد تمام کارها را به‌تنهایی انجام دهد و یا تمام بودجه‌ی خود را صرف انجام یک کار کند، یک رهبر موفق نخواهد بود.
  • راز موفقیت در این است که تواناترین و لایق‌ترین فرد را برای انجام هرکاری انتخاب کنید؛ نه اینکه خودتان همه‌ی کارها را انجام دهید.
  • اگر کسی تمایل به پیشرفت نداشته باشد، شما نمی‌توانید او را مجبور به پیشرفت کنید.
  • هرکاری که تابه‌حال انجام داده‌اید، به این دلیل انجام شده که شما هدفی داشته‌اید و برای رسیدن به آن هدف، وارد عمل شده‌اید.
  • بزرگ‌ترین هدف ممکن را برای خود درنظر بگیرید.

 

بیوگرافی اندرو کارنگی؛ رازها و توصیه‌های او برای موفقیت

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن