طب سنتی

تدابیر طب سنتی در مصرف ماهی

از نظر طب سنتی، ماهی دارای طبعی سرد و تر است. گوشت ماهی به دلیل طعم و عطر منحصر به فردی که دارد برای تمام افراد لذیذ نمی‌باشد؛ اما با این حال به دلیل خواص بی‌نظیریش طرفداران بسیاری دارد.

ماهی

مصرف ماهی در کسانی که طبع مغزشان سرد و تر است توصیه نمی‌شود.

ماهی‌هایی که در اقیانوس و آب‌های شور زندگی می‌کنند، مزاج سرد و تری کمتری دارند؛ اما ماهی آب‌های روان و شیرین مزاجشان معتدل‌تر است.

افراد دارای مشکلات معده مانند نفخ کردن، ترش کردن و … که دچار خلط بلغم هستند باید از مصرف ماهی پرهیز کنند.

مصلح ماهی در طب سنتی:

مصلح ماهی در افراد بلغمی مزاج، زنجبیل پرورده و گلقند و گلپر و جاوشیر است.

خرما، گردو، عسل، روغن بادام شیرین، کنجد، زنجبیل، آویشن و ادویه‌ جات با طبع گرم همگی از مصلحات ماهی هستند که باید با آن میل شوند.

بهترین چاشنی ماهی آب نارنج و سیر است زیرا هم فواید بی‌شمار و هم طبع گرمی‌ دارد.

ماهی

پس از مصرف ماهی از خوردن آب، دوغ، شیر، ماست، سالاد و میوه خودداری کنید زیرا سبب ایجاد فساد در معده و بروز قولنج و انواع فلج‌ها و حتی سکته مغزی یا قلبی می‌شود.

در طب سنتی مصرف ماهی برای افراد میانسال و پیر توصیه نمی‌شود زیرا با افزایش سن طبع افراد رو به سردی می‌رود از طرفی به دلیل سرد بودن مزاج ماهی می‌تواند برای این افراد زمینه‌ساز بیماری و مشکلات متعددی گردد.

در شمال کشور ماهی شکم‌پر بسیار مرسوم است که با گیاهان بومی منطقه مانند چوچاق و کاکوتی مزه‌دار می‌شود و به این صورت از طبع سرد آن کاسته می‌شود.

آیا در فصل تابستان ماهی بخوریم یا خیر؟

بسیاری از افراد مصرف ماهی را فقط مختص فصل زمستان و فصل سرد سال می‌دانند؛ درحالیکه طب سنتی این باور غلط را رد نموده و توصیه می‌کند از ماهی به دلیل طبع سرد در فصل گرم سال بیشتر استفاده شود.

مصرف

تخم ماهی که در عامیانه به اشپل ماهی معروف است دارای طبعی گرم و خاویار که تخم ماهی ازون برون است دارای مزاجی گرم و تر است.

از فواید آن‌ها می‌توان به تقویت نیروی جنسی و بارور‌کننده نطفه اشاره نمود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن