سبک زندگی

6 رفتاری که باعث می‌شود دیگران بیشتر به شما احترام بگذارند

تقریبا همه‌ی افراد در هر سن‌و‌سال و موقعیت اجتماعی‌، دوست دارند مورد احترام واقع شوند و جایگاه‌شان به‌عنوان یک انسان محترم حفظ شود.

به‌عنوان مثال زمانی که در مقام رهبری قرار می‌گیرید، لازم است افرادی که با آنها کار می‌کنید، به شما احترام بگذارند. اما احترام خودبه‌خود ایجاد نمی‌شود. احترام به‌دست آوردنی است و برای همین لازم است، رفتار مناسبی داشته باشید تا دیگران برای شما احترام قائل شوند.

1. مشتاق تغییر باشید

لجبازی شما را به‌جایی نمی‌رساند. قبول کنید که تغییر جزئی از روند تکامل است. مهارت‌های رشد فردی را در خودتان تقویت کنید.

2. خشم را کنار بگذارید

عصبانیت و ناراحتی به هیچ‌کس جز خودتان آسیب نمی‌زند. بیشتر از چند لحظه خشم را در خودتان نگه ندارید (می‌توانید از راه های کنترل خشم استفاده کنید)، کار خود را جبران کنید یا از آن بگذرید.

3. خوب گوش کنید

گوش‌کردن فرایندی فعال است و به هیچ‌وجه منفعل نیست. گوش‌دادن به این معنی است که شما افکار و عقایدتان را از ذهن‌تان خارج می‌کنید و واقعا به چیزهایی که دیگران می‌خواهند به شما منتقل کنند، گوش می‌دهید.

4. مفید باشید

مردم به افرادی که سعی می‌کنند برای اطرافیان شان مفید باشند، احترام می‌گذارند. اگر شما هم می‌خواهید که مورد احترام دیگران قرار گیرید، از هر فرصتی برای کمک به دیگران استفاده کنید یا بدون این که دیگران از شما بخواهند، مسئولیت کار‌ها را عهده بگیرید و برای انجام شان پیش قدم شوید.

5. با احترام با دیگران برخورد کنید

به رفتارهایتان بیشتر دقت کنید، آیا همه رفتار‌های شما از روی احترام است؟ ممکن است شما ناخوداگاهانه کاری کنید که برای طرف مقابل بی احترامی محسوب شود، به عنوان مثال هنگام صحبت طرف مقابل، به گوشی تان خیره شوید یا این که مدام به اطراف تان نگاه کنید.

6. مهربان باشید

همیشه با هرکسی که در طول روز می‌بینید، از همسر و فرزندان‌تان گرفته تا همکار یا حسابدارِ فروشگاه مؤدبانه رفتار کنید. گفتن این حرف از انجام آن راحت‌تر است، به‌خصوص اگر روز بدی را گذرانده باشید. اما اگر می‌خواهید محترمانه با شما رفتار شود، باید با همه درست رفتار کنید و مهربان بودن را از یاد نبرید.

6 رفتاری که باعث می‌شود دیگران بیشتر به شما احترام بگذارند

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن