فناوری

Adobe به لطف شتاب GPU جدید ، رمزگذاری ویدیو را افزایش می دهد

Adobe این هفته به روزرسانی جدیدی را برای Premiere Pro منتشر کرده است که شامل شتاب سخت افزاری برای Nvidia و GPU های AMD است.

بروزرسانی 14.2 شامل رمزگذاری شتاب دهنده GPU با استفاده از رمزگذار سخت افزاری Nvidia برای کارتهای گرافیکی شرکت Quadro و GeForce این شرکت است ، به این ترتیب که ویراستاران ویدیو قادر به صادرات فیلم هایی با وضوح بالا تا 5 برابر سریعتر با استفاده از CPU هستند.

این تغییرات همچنین در مورد برنامه های رمزگذار رسانه ، Adobe Effect و Audition Adobe اعمال می شود.

Premiere Pro مدت هاست که از هسته های CUDA Nvidia برای سرعت بخشیدن به جلوه های ویدیویی و حتی بهبود زمان export پشتیبانی می کند ، اما این بروزرسانی جدید برنامه را برای استفاده از رمزگذار سخت افزاری جداگانه در GPU های Nvidia بهینه می کند.

این بار export برای کدک های H.264 یا H.265 / HEVC را بهبود می بخشد. “این پیشرفت ها حاصل سالها همکاری Nvidia و Adobe برای ارائه برنامه ها و ابزارهای باکیفیت به سازندگان است” .

Manish Kulkarni مدیر ارشد مهندسی Adobe می گوید:

“با پشتیبانی جدید از GPU های NVIDIA در ویندوز ، export به سرعت افزایش یافته و از قدرت GPU استفاده می کنند تا Premiere Pro قدرتمندتر شود و سازندگان ویدیو را پربار و زیرکانه نگه دارد.”

جدیدترین به روزرسانی های Adobe شامل پشتیبانی از فرمت ProRes RAW اپل در Premiere Pro و After Effects نیز است ، به این معنی که ویرایشگرهای ویدیویی با استفاده از ویندوز اکنون می توانند بدون نیاز به رمزگذاری آنها ، فایلهای ProRes RAW را وارد کنند. این همچنین با استفاده از هسته های CUDA Nvidia تسریع می شود.

Adobe و Nvidia هر دو امیدوارند پیشرفت های بزرگی را برای رمزگذاری بار با این پشتیبانی جدید ارائه دهند. Nvidia ادعا می کند که یک کد اساسی 4K باید با استفاده از RTX 2060 تا 4 دقیقه و 45 ثانیه کاهش یابد ، در مقایسه با 11 دقیقه و 43 ثانیه با استفاده از رمزگذاری نرم افزار بر روی CPU Intel Core i9-9750H.

GPU های AMD نیز در این بروزرسانی پشتیبانی خواهند شد ، زیرا Adobe اخیراً آزمایش های بتا را با استفاده از کارتهای گرافیکی AMD و Nvidia انجام داده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن