سبک زندگی

4 بهانه‌ای که نمی‌گذارند رؤیاهایتان را دنبال کنید

در زندگی بیشتر افراد حسرت‌ها و ای‌کاش‌هایی وجود دارد که به‌خاطر دنبال نکردن شغل رؤیایی، برنامه‌ریزی برای زندگی بهتر یا حتی یادگیری مهارت جدید است. ممکن است هر بار با یادآوری فرصت‌های ازدست‌رفته آه بکشیم و حسرت بخوریم. اما واقعا دلیل این تنبلی و تعویق انداختن فرصت‌هایمان چیست؟ با نگاه به 4 بهانه‌ی زیر که منتهی به یک خودارزیابی صادقانه نیز می‌شود، متوجه خواهید شد که تنها مانع شما برای دنبال نکردن رؤیاهایتان خودتان هستید.

۱. وقتِ کافی ندارم

بیشتر مواقع، اولین بهانه‌ای که مردم برای انجام ندادن کارها به زبان می‌آورند این است که به‌اندازه‌ی کافی وقت ندارند. از آنجایی‌ که زندگی امروز درگیری‌ها و مشغله‌های خودش را دارد، این یکی از آسان‌ترین بهانه‌هاست.

در این دنیا هر کس شرایط خودش را دارد. با وجود این، همیشه راهی برای فرار وجود دارد. بدون در نظر گرفتن محل زندگی، تعداد منابعی که در دسترس دارید یا استعدادهای درونی‌تان، شما هم مثل همه مردم در طول روز ۲۴ ساعت زمان دارید.

۲. منابع و امکانات لازم را ندارم

دومین بهانه‌ای که زیاد شنیده می‌شود در مورد کمبود منابع، امکانات و سرمایه است. این محدودیت که از طرف خودمان به ما تحمیل شده، ریشه در این باور دارد که برای انجام کار موردعلاقه‌تان نیاز به پول فراوان و ارتباط‌های زیاد دارید. این موضوع حقیقت ندارد. این بهانه تنها دلیلی برای سر باز زدن از چالش‌های جدید است.

۳. من برای این کار خیلی جوان یا پیر هستم

سن نباید عاملی محدودکننده برای موفقیت‌ شغلی باشد، اما متأسفانه خیلی از مردم از آن کوه می‌سازند. قسمت جالب ماجرا اینجاست که ما هیچ‌وقت فکر نمی‌کنیم در سن مناسبی برای دنبال کردن رؤیاهایمان هستیم. وقتی در دهه‌ی ۲۰ یا ۳۰ زندگی‌تان هستید ممکن است فکر کنید: «من خیلی کم‌سن هستم، به سال‌های بیشتری برای پیشرفت احتیاج دارم». وقتی ۴۰ یا ۵۰ ساله شدید با خود می‌گویید: «من برای امتحان کردن مسیر جدید زیادی پیر هستم».

۴. دانش من کافی نیست

دلیل خودساخته دیگری که بسیار میان عموم رواج دارد این است که ادعا می‌کنند برای موفقیت دانش کافی ندارند. این بهانه ریشه در نداشتن اعتماد به نفس دارد که می‌تواند بسیار هم مخرب باشد. واقعیت این است که هیچ‌کس راجع‌به همه‌چیز نمی‌داند.

راه‌حل چیست؟

محدودیت‌های خودساخته را از بین ببرید.

هریک از این پنج بهانه اساسا محدودیتی خودساخته برای دنبال نکردن آرزوهایمان هستند. هیچ‌کس دیگری شما را از دنبال کردن رؤیا و هدف‌تان دور نکرده است. ممکن است شما این‌طور فکر نکنید، اما واقعیت این است که تا حد زیادی خود شما موفقیت یا موفق‌نشدن‌تان را کنترل می‌کنید.

۵ بهانه‌ای که نمی‌گذارند رؤیاهایتان را دنبال کنید

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن