سبک زندگی

6 عادت ساده که کیفیت زندگی شخصی و کاری شما را بالا می‌برد

همه ما مخلوق عادت هایمان هستیم. در مورد هر چیزی که به آن فکر می کنیم، در موردش صحبت می کنیم و انجام می دهیم نتیجه عادات و باورهای عمیقی است که طول سالیان دراز از رفتارها و خصوصیات ما الهام گرفته شده است. عادات ما حتی می توانند در پیشرفت یا عدم پیشرفت ما در زندگی تاثیرگذار باشند. در حقیقا، حالت و کیفیت زندگی ما، بازتابی از عادت های روزانه ماست.

اگر شما هم کارآفرین، مدیر یک کسب‌وکار، مدیر میانی یک سازمان یا اداره هستید یا تازه می‌خواهید کاری را شروع کنید، بهتر است عادت‌هایی را در خود ایجاد کنید تا بر رفتار شما، برندی که تولید می‌کنید و افرادی که قرار است با شما کار کنند، تأثیر مثبت بگذارد.

1. دیگران را تأیید کنید

ساده‌ترین کاری که می‌توانید در هنگام مواجهه با یک کار خوب و پسندیده انجام دهید، این است که بگویید: «کار بسیار خوبی بود» یا «من مطمئن هستم که آنها از کار شما قدردانی می‌کنند». قدردانی‌کردن از کار دیگران و تأیید آنها عمل بسیار پسندیده‌ای است و باعث نهادینه شدن یک رفتار مثبت و تبدیل شدن آن به یک عادت خوب می‌شود.

2. هدیه مناسب انتخاب کنید

برای دادن هدیه فقط نفع خودتان را در نظر نگیرید، بلکه به احساس طرف مقابل در هنگام دریافت هدیه نیز فکر کنید و ببینید آیا او از دریافت این هدیه خوشحال خواهد شد یا خیر.

3. به افرادی که برای‌تان مهم هستند، بیشتر توجه کنید

اگر رابطه‌تان با کسی ضعیف شده‌ باشد، دیگر مهم نیست که شما نسبت به او چه طرز فکری دارید. دور و بر همه‌ی ما کسانی هستند که با ما کار می‌کنند و به آنها عشق می‌ورزیم. خودخواه نباشید و این افراد را نادیده نگیرید، زیرا این افراد نقش مهمی در زندگی کارکنان، شرکا و مدیران شما دارند و در واقع نادیده‌گرفتن آنها می‌تواند به رابطه‌ی شما با آن فرد صدمه بزند.

4. به تعهدات خود عمل کنید

اگر بتوانید همیشه بر سر تعهدات خود باقی بمانید، می‌توانید اعتماد دیگران را جلب کنید و یک رابطه‌ی کاری بهتر و قوی‌تر داشته باشید.

5. مهربان باشید

مهربان و دلسوز باشیدو این خصیصه‌ی خوب را به یک عادت برای خود تبدیل کنید. سعی کنید عصبانی نشوید و به‌یاد داشته باشید که داشتن یک رفتار عاقلانه و دل‌سوزانه در اکثر اوقات نتیجه‌ی بهتری دارد. در واقع این شیوه‌ی رفتاری به شما کمک می‌کند، راحت‌تر با دیگران ارتباط برقرار کنید.

6. به صحبت‌های دیگران گوش بدهید و در صورت امکان به آنها کمک کنید

گوش دادن و توجه‌کردن به حرف‌های دیگران کار بسیار ارزشمندی است. شاید به‌نظر شما حرف مهمی زده نمی‌شود و طرف مقابل شما صرفا در حال معرفی خود و یا ارائه‌ی چند توصیه‌ی به‌ظاهر ساده باشد. هر مکالمه و گفت‌وگویی را با این عبارت به پایان برسانید: «چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟» و متوجه می‌شوید که به‌کار بردن همین عبارت ساده چقدر می‌تواند در بهبود رابطه‌ی شما با دیگران مؤثر باشد. گاهی‌اوقات پیداکردن و ارائه‌ی راه‌حل در یک رابطه‌ کار ساده‌ای است، اما اگر واقعا به صحبت‌های طرف مقابل گوش می‌دهید، حتما این کار را انجام دهید.

6 عادت ساده که کیفیت زندگی شخصی و کاری شما را بالا می‌برد

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن