اخباراخبار سلبریتی

مسعود فراستی در “دورهمی”: با پول پولشویی شده نمی‌توان فیلم ساخت

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، یکی از مهمانان ویژه برنامه عید فطر برنامه “دورهمی” مسعود فراستی منتقد قدیمی سینما بود که مهران مدیری مجری برنامه در چند بخش زندگی و نقد و سینما با او گفت‌وگو کرد. فراستی در بخش اول گفت‌وگو، درباره اخلاق سخت، تلخ و مجادله‌گرش، گفت: من اصلاً تلخ نیستم، در خانواده و با دوستان بسیار خوب و قابل تحملم، شاید در نقد آدم قابل تحملی نباشم اما در زندگی خوش اخلاقم.

این منتقد قدیمی، فضای سینمای ایران را مسموم دانست و گفت: فضای موجود سینمای امروز ایران فضای مسمومی است به خصوص این فیلم‌هایی که می‌گویند کمدی و اصلاً کمدی نیستند چرا که کمدی یکی از مهمترین ژانر‌های سینما است؛ این آشغال‌هایی که ما می‌بینیم، لغت آشغال اصلاً فحش نیست زیرا از پول من، جیب من و مردم خرج می‌کنند و آشغال تحویل می‌دهند.

وی درباره تبدیل سینمای ایران به سینمای اسپانسرزده، افزود:

این دوستان یک دهه است سینمای ایران را به سینمایی اسپانسرزده، «فیلم فارسی» تبدیل کرده‌اند. من درباره فیلم‌های “رحمان 1400″، “مطرب” و “هزارپا” حرف نزدم، چون به آن‌ها برمی‌خورد! اما من نقد می‌کنم، چون فیلم شان باعث شده به خیلی‌ها بربخورد؛ در هزینه‌ها و فروش‌های بیمارگونه آن‌ها اصلاً تعادلی وجود ندارد.

فراستی با بیان اینکه با “پول کثیف” و پولشویی، نمی‌توان فیلم سالم ساخت، خاطرنشان کرد: پیوند آدم‌های فیلم ساز با مردم قطع شده است، سوژه‌ها از دل جامعه در نمی‌آید بلکه از تخیّل بیمارگونه دوستان و کپی از فیلم‌های قبل از انقلاب و خارجی است. همچنین با پول کثیف نمی‌توان کار خوب انجام داد، با پول پولشویی شده ناسالم نمی‌توان فیلم ساخت و این فضای سالمی نیست و در کنار آن سلبریتی‌هایی که در دنیای مجازی رشد کردن حضور دارند.

وی تصریح کرد: اولین قدم این است که مردم این آشغال‌ها را تماشا نکنند و به خودشان احترام بگذارند، از طرفی فرهنگ نقد نداریم در جامعه‌ای که فرهنگ نقد به این ضعیفی باشد جامعه پیشرویی نیست چراکه فقط با نقد می‌توانیم رشد کنیم.

مسعود فراستی در "دورهمی": با پول پولشویی شده نمی‌توان فیلم ساخت

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن