اخباراخبار داغ

وجود ۴.۲ میلیون تن کالای اساسی در بنادر

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن رد کردن برخی اظهارات مبنی بر معطلی بیش از دو میلیون تن نهاده دامی در بنادر کشور گفت: سازمان بنادر در ترخیص و خروج این کالاها نقشی نداشته و این امر به مراجعه صاحبان کالا و صدور مجوزهای لازم از ارگان‌هایی همچون گمرک، وزارت صمت، سازمان استاندارد، بانک مرکزی و … بر می گردد.

فرهاد منتصر کوهساری در گفت وگو با ایسنا با بیان این مطلب اظهارکرد: کالاهای اساسی و دامی در کنترل بازار نقش اساسی را ایفا می کنند و در حال حاضر عدم ترخیص به موقع این کالاها باعث بروز مشکلاتی برای بنادر کشور خواهد شد. سازمان بنادر برای خروج کالاهای اساسی و دامی هیچ مشکلی ندارد و از تسریع در خروج کالا توسط  بخش خصوصی و دولتی استقبال می کند.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از تجار و صاحبان کالاهای اساسی خواست تا تسریع در خروج کالاها از بنادر را در اولویت قرار دهند و گفت: در حال حاضر حدود ۲/۴ میلیون تن موجودی کالاهای اساسی در انبارها و سیلوی غلات بنادر کشور وجود دارد که فضای زیادی را اشغال نموده و بازدهی محوطه های بندری را به شدت کاهش داده است که در صورت ترخیص و خروج ضمن جبران کمبود کالا، به بنادر برای  پذیرش شناورهای بیشتر و بهبود کیفیت خدمات بندری کمک می‌کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن