اخباراخبار داغ

۸ میلیون دیابتی در ایران

کمبود انسولین و داروهای پایین‌آورنده قندخون؛ از جمله مباحث دارویی بود که طی چند روز گذشته مطرح شد؛
موضوعی که واکنش وزارت بهداشت و انجمن دیابت ایران را به دنبال داشت و اعلام شد هیچگونه کمبودی در تامین انسولین ایرانی وجود نداشته و تنها در مواردی با کمبود انسولیـن وارداتی روبرو بودیم که این مشکل نیز طی روزهای آتی برطرف خواهد شد.

دکتر اسدالله رجب  رییس هیات مدیره انجمن دیابت ایران در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه حدود ۸ میلیون مبتلا به دیابت در ایران زندگی می‌کنند، گفت: یعنی جمعیت بزرگی از کشور به دیابت مبتلا هستند.
حال در نظر بگیرید اگر قرار باشد خبری مبنی بر کمبود داروی مخصوص این افراد پخش شود چه نگرانی و استرسی در این افراد به وجود می‌آید و تا چه میزان هجوم به داروخانه‌ها برای خرید دارو افزایش می‌یابد.

وی با تاکید بر اینکه فعلا در حال حاضر در داروهای پایین آورنده قندخون تولید داخل چه به شکل تزریقی و چه به شکل خوراکی کمبودی نداریم، ادامه داد: اما برخی از برندها و داروها ممکن است مشکلی وجود داشته باشد که دلیل آن هم به وجود تحریم‌ها بازمی‌گردد.
در ماه‌های قبل از طریق انجمن‌های مردم نهاد نامه‌ای برای سازمان ملل فرستادیم و بیان کردیم تحریم‌ها چه مشکلات عظیمی برای بیماران ما ایجاد می‌کند.

فقط یک یا دو نوع از انواع انسولین در بازار محدودیت‌هایی داشت که به دلیل تاخیر در تامین ارز، ثبت سفارش و باتوجه به مشکلاتی که در حمل و نقل بین المللی هست، تاخیر چند روزه‌ای در ورود این محصول وارداتی وجود داشت که نهایتا در روزهای گذشته این واردات انجام شد و با اتمام مسائل ترخیص و برچسب گذاری آن وارد شبکه توزیع شده و روزهای آتی هموطنان مصرف کننده این اقلام مشکلی نخواهند داشت.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن