اخباراخبار داغ

۲۱ میلیون خانوار وام تسهیلاتی کرونا گرفتند

سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا وزارت کار و رفاه اجتماعی با اشاره به دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی حمایتی کرونا از سوی ۲۱ میلیون و ۵۱ هزار و ۳۹۳ خانوار، از بسته شدن پرونده این تسهیلات به صورت رسمی خبر داد.

 حسین میرزایی در رشته توییتی نوشت:« در روز ۲۲ خرداد، ۸۶۷ هزار و ۲۵ خانوار، تسهیلات یک میلیون تومانی حمایتی کرونا را دریافت کردند و در مجموع۲۱ میلیون و ۵۱ هزار و ۳۹۳ خانوار، معادل ۸۷ درصد از خانوارهای یارانه بگیر، تسهیلات مذکور را دریافت کردند و پرونده این تسهیلات به صورت رسمی بسته شد.»

وی افزود: ‏«این تسهیلات، نمونه یک کار موفق ملی در حوزه ‎دولت الکترونیک بود. کمترین کار از سوی متقاضیان انجام شد (ارسال کد ملی با پیامک) و حجم اصلی کار سمت دولت بود.»

سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا وزارت کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مراجعه حضوری حذف شد و پیامک ارسالی هم رایگان بود، گفت: «حفظ عزت و کرامت مردم شعاری نیست و نیازمند بسترها و فرایندهای این چنینی است.»

وی ادامه داد: «دستاورد مهم بعدی، دریافت شماره تلفن همراه رسمی از ۸۷ درصد خانوارهای یارانه بگیر بود. از این پس کلیه پیام هایی که به این شماره ارسال می شود، به منزله ‎ابلاغ الکترونیک و رسمی خواهد بود.»

به گفته میرزایی گام بعدی، دریافت ‎کدپستی رسمی از همه ایرانیان است تا در هیچ دستگاهی از مردم آدرس خوداظهاری گرفته نشود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن