آرایش مو و صورتبانوان

تفاوت بین آمبره، سامبره و بالیاژ

روش‌های زیادی برای زیباسازی و تغییر رنگ موها وجود دارد. بدون شک شما هم نام یکی از روش‌های آمبره، سامبره و یا بالیاژ مو را شنیده‌اید. چه فرقی با هم دارند؟ آیا تفاوت میان این سه روش رنگ مو را می‌دانید؟

با این مطلب همراه باشید تا تفاوت اساسی میان آمبره، سامبره و بالیاژ را بدانید تا هنگامی که به آرایشگاه مراجع می‌کنید به خوبی با تفاوت این روش‌ها آشنا باشید.

آمبره:

آمبره (Ombre) در زبان فرانسوی به معنی سایه می‌باشد.

طی این روش موهای شما در قسمت ریشه تیره بوده و هر چه به سمت ساقه و نوک موها می‌رود رنگ آن روشن‌تر می‌شود.

در این روش برای رسیدن به رنگ دلخواه، موها بایستی حتما دکلره شوند.

در روش آمبره مرز بین قسمت روشن و تیره‌ی موها به خوبی قابل مشاهده است.

آمبره
آمبره (Ombre)

سامبره:

متد رنگ موی سامبره (Sombre) نسبت به آمبره کمی امروزی‌تر می‌باشد. این روش نیز مانند آمبره ریشه‌ها تیره و هر چه به نوک موها نزدیک می‌شویم رنگ موها روشن‌تر می‌شود.

اما تفاوت اساسی که بین آمبره و سامبره وجود دارد میزان محو شدگی رنگ روشن و تیره در هم می‌باشد.

آمبره
تفاوت میان آمبره و سامبره

در تصویر بالا به خوبی تفاوت میان آمبره‌و سامبره مشخص است. سامبره نرم تر از آمبره است و از کمترین کنتراست بین رنگ تیره و روشن استفاده می‌شود و رنگ روشن بیشتر روی قسمت برجستگی‌های مو دیده می‌شود.

آمبره و سامبره شامل روش‌هایی می‌شوند که نگهداری کمتری می‌خواهند. در ضمن نیازی به خرید رنگ مو به طور مدوام نیست.

اما در کل رنگ ریشه‌ی شما زمان تجدید رنگ را نشان می‌دهد. اگر شما دارای ریشه موی سفید رنگ یا خاکستری رنگ هستید حتما به طور مرتب در فواصل زمانی منظم آمبره‌و سامبره خود را (البته ترجیحا با همان فرمول رنگ موی سابق) تکرار نمایید به طوری که مناسب با ساختار رنگ‌آمبره و سامبره باشد.

سامبره
سامبره (Sombre)

بالیاژ:

بالیاژ (Balayage) یک لغت فرانسوی بوده که به تکنیک ایجاد سایه و هایلایت‌های جذاب روی مو اشاره دارد. میزان زیبایی این روش بر روی موهایتان کاملا به مهارت و استعداد آرایشگرتان بستگی دارد.

در این روش رنگ موها به کمک دستان آرایشگر بر روی نقاطی که مد نظر دارد قرار می‌گیرد و از این رو زیبایی طبیعی خاصی به موهایتان می‌بخشد.

بالیاژ
بالیاژ (Balayage)
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن