اخباراخبار داغ

حرف زدن ۱۰ برابر بیش از تنفس، ویروس کرونا را منتشر می‌کند

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت:

اگر هر تنفس معمولی بتواند ۲۰ واحد ویروس منتشر کند، حرف زدن ۲۰۰ واحد ویروس را منتشر می‌کند و سرفه و عطسه نیز به همین میزان ویروس را منتشر می‌کنند.

بنابراین بیماری که به قرنطینگی خانگی می‌رود، نباید زیاد صحبت کند.

دکتر محسن پیش‌بین در خصوص چگونگی مراقبت افراد سالم در خانواده‌هایی که دچار درگیری‌های کرونا هستند، اظهار کرد:

هر چند به بیماران مبتلا به کرونا که به قرنطینه خانگی توصیه می‌شوند، دستورات لازم داده می‌شود اما در خانواده‌ای که یک بیمار مبتلا به کروناویروس دارد، پروتکل رعایت فاصله‌گذاری دو متر در منزل صدق نمی‌کند.

وی گفت: زمانی که بیمار ترشحات ویروسی دارد، محیط با سرفه و تنفس آلوده می‌شود و هفت تا ۳۷ روز امکان پخش شدن ویروس در جاهای مختلف وجود دارد.

ویروس در هر جایی که بنشیند می‌تواند آلوده‌کننده باشد به ویژه اگر روی سطوح فلزی صاف و وسایل آشپزخانه و دستگیره‌های در بماند.

وی با بیان اینکه بیشتر اطفال بدون علامت به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند، اظهار کرد:

در صورت وجود یک بیمار کرونا در خانواده باید فرض کنیم خودمان هم بیمار هستیم. علاوه بر فرد بیمار، باید سایر افراد خانواده نیز از وسایل مراقبتی بهداشتی و ماسک استفاده کنند.

در مدت قرنطینه علاوه بر اینکه فرد بیمار در یک فضای جدا زندگی می‌کند، دیگر اعضای خانواده نیز باید همین شرایط را داشته باشند و قرنطینه شوند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی دزفول افزود: اگر دانش‌آموزی بیمار بدون علامت است و تنها تست وی مثبت شده است،

در قسمت جداگانه‌ای با ناظر جدا و فاصله‌گذاری امتحانات خود را می‌دهد. اگر دانش‌آموز بیمار باشد، برای مراجعه به محل امتحانات باید نسبت به دیگران دلسوزانه رفتار کند

و حتما دور از سایر افراد حضور داشته باشد زیرا گاهی اوقات در زمان امتحانات شاهد ازدحام دانش‌آموزان هستیم. همچنین باید سریع به همه اعلام کند که بیمار است تا کسی به وی نزدیک نشود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن