روانشناسیسلامت و تندرستی

کتاب درمانی چیست و چه کمکی به ما می کند؟

کتاب درمانی یعنی خواندن متون خاص برای کمک به حل مشکلات

کتاب درمانی چیست و چه کمکی به ما می کند؟

اگر عاشق کتاب خوانی هستید و احساس می کنید برای درمان بیماری روانی خود به کمک نیاز دارید، کتاب درمانی چیزی است که می توانید در نظر بگیرید.حالا میخواهیم بدانیم کتاب درمانی چیست و چه کمکی به ما می کند؟

کتاب درمانی به خواندن متون خاص برای حمایت و کمک به حل مشکلاتی گفته می شود که در زندگی با آن برخورد می کنید. اگر وقتی کتاب می خوانید، احساس می کنید وارد عمق پیام آن شده اید و به زمان و مکان دیگری پرواز می کنید، این یکی از بهترین روش های درمانی برای شماست!

تعریف کتاب درمانی:

به استفاده از کتاب های مختلف برای کمک به حل مشکل شخصی یا روان درمانی، کتاب درمانی گفته می شود. شاید تا به حال این اصطلاح را نشنیده باشید. اما احتمالا نام کتاب های خودیار به گوشتان خورده است.

کتاب های خودیار با هدف ایجاد تغییر در فرد نوشته می شوند که سبب پیشرفت در زمینه های مختلف شغلی، شخصی، اقتصادی و عاطفی وی گردد. این تغییر از درون شخص شروع شده و باعث ایجاد سازگاری با محیط اطراف می گردد. در هر زمینه ای می توان از راهکارهای خودیاری استفاده کرد و مختص روش خاصی نیست .

کتاب درمانی چیست و چه کمکی به ما می کند؟

کتاب درمانی یا مطالعه کتاب های خودیار در چه حوزه هایی مفید است؟

مطالعات نشان می دهند مطالعه به عنوان یک روش درمانی برای درمان افسردگی، سوءمصرف خفیف الکل، اضطراب، اختلالات خوردن و مشکلات ارتباطی موثر است.

کسانی که به بهبود خودآگاهی، افزایش عزت نفس نیاز دارند، دچار مشکلات خانوادگی هستند، سوگوارند یا دچار اختلال استرس پس از سانحه هستند نیز از مطالعه کتاب های خودیار سود می برند.

این روش درمانی در کنار یک روش درمانی دیگر استفاده می شود تا اثرات درمانی آن را بهبود ببخشد.

بسیاری از افرادی که از آن استفاده کرده اند، افزایش تاثیر روش های درمانی را در کنار خواندن کتاب تایید کرده اند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن