فناوری

Roscosmos دو گردشگر را در سال 2023 به ایستگاه فضایی می فرستد

Roscosmos می گوید که دو گردشگر را در سال 2023 به ایستگاه فضایی اعزام می کند.

شرکت فضایی دولتی روسیه Roscosmos قصد دارد دو گردشگر را در سال 2023 به ایستگاه فضایی بین المللی بفرستد. پرواز کوتاه فضاپیمای سایوز در حالی که در آنجا هستند ، یکی از گردشگران یک فضانورد فضایی با یک فضانورد با تجربه روسی انجام خواهد داد.

برای پرواز توریست ها ، Roscosmos با شرکت آمریکایی Space Adventures همکاری می کند ، که پروازهای فضایی را برای مشتریان ثروتمند ترتیب می دهد.

این شرکت قبل از فرستادن هفت شهروند خصوصی به ایستگاه فضایی بین المللی در هشت سفر جداگانه Soyuz با Roscosmos همکاری داشته است.

آخرین گردشگر ، بنیانگذار Cirque du Soleil ، گای لالیبرته ، در سپتامبر 2009 به ISS پرواز کرد. پس از آن ، Roscosmos بیشتر به منظور کمک به ورود فضانوردان ناسا از ایستگاه فضایی ،تلاش های گردشگری فضایی خود را متوقف کرد.

وقتی شاتل فضایی ناسا در سال 2011 بازنشسته شد ، سایوز تنها وسیله ای برای ورود افراد به ISS شد ، بنابراین اولویت فضانوردان ناسا و شرکای بین المللی درگیر در برنامه ایستگاه فضایی بین المللی بود.

SpaceX به تازگی دو فضانورد ناسا را ​​به ISS روی کپسول جدید Crew Dragon این شرکت به فضا فرستاد و قصد دارد پروازهای منظم مسافری را بر روی وسیله نقلیه که به جلو حرکت می کند انجام دهد.

در همین حال ، Boeing همچنین در حال تولید کپسول خدمه جدیدی به نام CST-100 Starliner است که سرانجام فضانوردان ناسا را ​​به ISS و از ISS برگشت می دهد. این بدان معناست که ناسا دیگر کاملاً به موشک سایوز روسیه وابسته نیست و آژانس در نتیجه صندلی های کمتری را روی این وسیله نقلیه خریداری کرده است.

اکنون به نظر می رسد که تلاش های گردشگری فضایی Roscosmos دوباره در حال بازگرداندن است. در اوایل سال گذشته ، Roscosmos گفت که در حال همکاری با Space Adventures برای پرواز دو جهانگرد به ایستگاه فضایی در سال 2021 است. اعلامیه امروز جدا از آن توافق نامه است.

از میان تعداد انگشت شماری از گردشگرانی که به فضا رفته اند ، قبلاً هیچ یک مسافری جابجا نشده اند.

Spacewalking یک فرایند بسیار پر زحمت است که به آموزش گسترده در زمین نیاز دارد. هیچ جزئیاتی در مورد چگونگی و هزینه چنین سفری وجود ندارد.

جالب است بدانید که درباره اینکه فرد باید چه آمادگی و چه نوع آموزش هایی را انجام دهد و چه کاری را هنگام بیرون آمدن در فضا انجام می دهد Space Adventures می گوید: “داوطلبان پذیرفته شده موظفند آموزش های تخصصی و شبیه سازی های اضافی را انجام دهند.”

اریک اندرسون ، رئیس و مدیرعامل ماجراهای فضایی در بیانیه ای گفت:

“یک شهروند خصوصی که یک فضای سفینه را تکمیل می کند ، یک قدم بزرگ دیگر به جلو در پرواز فضایی خصوصی خواهد بود.” “ما از این شانس برای جشن گرفتن دو دهه از گردشگری فضایی با شرکای روسی خود با باز کردن اولین تجربه نخستین قدردانی می کنیم.”

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن