سبک زندگیسلامت و تندرستی

چگونه با احساس نارضایتی از بدن خود مبارزه کنیم؟

بسیاری از انسان‌ها در سراسر جهان از شکل بدن خود رضایت ندارند

چگونه با احساس نارضایتی از بدن خود مبارزه کنیم؟

تحقیقات نشان می‌دهد بسیاری از انسان‌ها در سراسر جهان از شکل بدن خود رضایت ندارند و به همین دلیل با مشکلات روحی زیادی روبه‌رو می‌شوند. در صورتی که شما هم با این مشکل رو به رو هستید کافی است از همین امروز شروع به ورزش کردن کنید حتی اگر فقط چند دقیقه در روز باشد. چگونه با احساس نارضایتی از بدن خود مبارزه کنیم؟

ورزش کردن حتی درصورتی که بسیار ساده و در حد چند دقیقه باشد، می‌تواند به انسان‌ها در داشتن تصور بهتری از خود و شکل بدنشان کمک شایانی کند. انسان‌ها فقط در صورتی تصور مثبتی در مورد خود و شکل بدنشان پیدا می‌کنند که به صورت حرفه‌ای اقدام به فعالیت‌های ورزشی کنند اما تحقیقات چیز دیگری را نشان می‌دهد. نتیجه روانی حاصل از ورزش کردن بسیار با نتیجه فیزیکی آن متفاوت است و ذهن انسان نسبت به فعالیت‌های ورزشی بسیار سریع‌تر از بدن او پاسخ مثبت می‌دهد.

در تحقیقی که در سطح کشور آمریکا به انجام رسیده است مشخص شد نزدیک به ۶۰ درصد از انسان‌ها از شکل بدن خود رضایت ندارند. دقیقاً به همین دلیل است که انسان‌ها در سطح جهان سالانه میلیاردها دلار صرف رژیم‌های غذایی، قرص‌های کاهش اشتها و محصولات آرایشی می‌کنند و هزاران نفر در سراسر جهان خود را به تیغ جراحان می‌سپارند تا شکل بدن خود را تغییر دهند.
چگونه با احساس نارضایتی از بدن خود مبارزه کنیم؟
در حقیقت نارضایتی از شکل بدن تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین مشکلات جامعه امروز شده و اثرات روانی حاصل از تصور منفی نسبت به شکل بدن سبب شده است میلیون‌ها نفر در سراسر جهان مدتی از طول زندگی خود را دچار افسردگی شوند.
اما بررسی‌های دانشمندان نشان می‌دهد فواید روانی ورزش کردن از محصولات آرایشی، اعمال جراحی و رژیم‌های غذایی سخت و دشوار بسیار بهتر است.
دانشمندان طی این تحقیقات متوجه شدند اثرات روانی ورزش کردن روی زنان بیش‌تر از مردان است.
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن