پزشکیسلامت و تندرستی

انواع مشکلات چشمی و علت آنها

اکثر مردم در یک زمانی مشکلات چشمی دارند

انواع مشکلات چشمی و علت آنها:

اکثر مردم در یک زمانی مشکلات چشمی دارند ، برخی از آنها جزئی هستند و به تنهایی از بین می روند و یا در خانه راحت درمان می شوند. بعضی دیگر نیاز به مراقبت تخصصی دارند.چه دیدتان خوب نیست و چه عالی است، چیزهایی وجود دارد که می توانید برای به دست آوردن سلامت چشمان خود انجام دهید. انواع مشکلات چشمی و علت آنها؟

1.مشکلات و خستگی چشمی:

هر کسی که ساعت ها مطالعه کند، با رایانه کار کند یا فاصله های زیادی را رانندگی کند، دچارش می شوند ، این اتفاق زمانی می افتد که از چشم هایتان بیش از حد استفاده کنید.

2.چشم های قرمز:

انگار چشمانتان خونریزی دارند. چرا؟ زمانی که چشمها تحریک و یا آلوده شوند، سطح چشمها با عروق خونی پوشیده می شود و به چشم های شما قرمزی می دهد.چشمتان هم در این مورد می تواند این کار را انجام دهد و هم با شب دیر خوابیدن، کمبود خواب و یا آلرژی اتفاق بیفتد.

اگر علتش آسیب خاصی باشد، آن را با چشم پزشک خود بررسی کنید.

 انواع مشکلات چشمی و علت آنها

3.مشکلات چشمی و شب کوری:

آیا دیدتان در شب دشوار است، خصوصا هنگام رانندگی؟ آیا در محل تاریک، مانند سینما، پیدا کردن راهتان سخت است؟ به نظر می رسد شب کوری دارید.

دور بینی، آب مروارید، کراتوکونوس و کمبود ویتامین A باعث ایجاد کوری شبانه می شود که پزشکان می توانند آن را حل کنند ، برخی افراد با این مشکل متولد می شوند و یا ممکن است از یک بیماری تخریب پذیر با شبکیه ایجاد شود و معمولا درمان نمی شوند اگر شما آن را داشته باشید، باید در مناطق کم نور بسیار مراقب باشید.

4.تنبلی چشم:

چشم تنبل یا آمبلیوپی، زمانی اتفاق می افتد که یک چشم درست رشد نکرده باشد.

بینایی در آن چشم ضعیف است، در حالی که چشم دیگر خوب است.

 انواع مشکلات چشمی و علت آنها

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن