فناوری

گوگل رقیب جدید AirDrop اپل

بعد از ماهها شایعات ، سرانجام گوگل تأیید کرد که ویژگی “Nearby Share” در راه است. برخی از کاربران اندرویدی قبلاً نسخه بتا را آزمایش می کنند.

گوگل به Android Police گفت:

“ما در حال انجام آزمایش بتا از ویژگی جدید Nearby Share هستیم که قصد داریم در آینده اطلاعات بیشتری را در مورد آنها به اشتراک بگذاریم.” هدف ما راه اندازی این ویژگی با پشتیبانی از دستگاه های Android 6+ و سایر سیستم عامل ها است. ”

این ویژگی در اوایل این ماه با نمایش در Chrome OS Canary نشان می دهد که این دستگاه در Chromebook نیز کار خواهد کرد.

به نظر می رسد این سیستم همانند نسخه AirDrop اپل عمل می کند. می توانید از آن برای انتقال سریع و بی سیم فایلها بین تلفنهای مجاور Android استفاده کنید.

Android Police که روی این ویژگی تمرکز دارد ، می گوید برای عکس ها و فیلم ها و همچنین پیوندها و توییت ها کار می کند.

شما نمی توانید از اشتراک نزدیک برای ارسال موارد تصادفی به غریبه ها استفاده کنید.
قبل از دریافت محتوا ، کاربر باید عملکرد خود را تنظیم کرده و تلفن خود را “قابل مشاهده” (به راحتی از طریق بخش تنظیمات سریع انجام دهید) ، و باید قبل از باز شدن ، پرونده ای را که دریافت می کند بصورت دستی بپذیرد.

سامسونگ مشغول کار روی یک ویژگی مشابه به نام Quick Share بوده است که به شما امکان می دهد پرونده ها را همزمان با دونفر به اشتراک بگذارید. (AirDrop یک به یک است)
مزیت شرکت Nearby Share این است که باید با محصولات اندرویدی در بین تولید کنندگان کار کند ، در حالی که Quick Share در حال حاضر فقط برای دستگاه های سامسونگ در نظر گرفته شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن