اخباراخبار داغ

روش‌های دریافت نذورات عید قربان

تصمیم درباره ذبح قربانی براساس شرایط هر استان

مدیرکل هماهنگی امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد ضمن تشریح روش‌های دریافت نذورات عید قربان و ذبح قربانی گفت:

به دلیل شیوع کرونا در کشور تصمیم در خصوص ذبح قربانی در کشتارگاه‌ها براساس شرایط هر استان و تصمیم استانداری‌هاست.

سیداحسان گتمیریان، در خصوص نحوه توزیع نذورات عید قربان بین نیازمندان کمیته امداد گفت: با توجه به شیوع کرونا در کشور موضوع حضور میدانی ما در مناسبت‌ها و جشن‌ها از جمله عید قربان به استان محل برگزاری برمی‌گردد. به عبارت دیگر ممکن است استانداری اعلام کند که شرایط حضور میدانی در این خصوص برایش فراهم نیست.

وی افزود: برای مثال براساس اخبار منتشر شده، استانداری تهران اعلام کرده است که ذبح قربانی کلا در کشتارگاه‌های این استان ممنوع است اما ممکن است در استان‌های دیگر این ممنوعیت وجود نداشته باشد.

با این وجود در استان‌های دارای شرایط مساعد، مثل هرسال پایگاه‌های دریافت نذورات فعال هستند، همچنین دفاتر و مراکز نیکوکاری استان‌ها در سراسر کشور خصوصا در مساجد  نذورات را دریافت می‌کنند به عبارت دیگر روش سنتی سال‌های گذشته وجود دارد.

اما براساس شرایط هر استان این کار انجام می‌شود و دستور العمل کلی برای تمام کشور صادر نشده و تصمیم گیری در این خصوص برعهده ستاد مبارزه با کرونا هر استان است.

به گفته وی مراحل انقال به کشتارگاه نیز کاملا براساس قواعد بهداشتی مراکز بهداشت انجام  و گوشت قربانی نیز توسط همکاران کمیته امداد بین نیازمندان توزیع می‌شود.

مدیرکل هماهنگی امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد در خصوص روش‌های نقدی و غیر حضوری نیز توضیح داد: روش‌های نوین‌تر نیز که اتفاقا امسال تاکید بیشتری روی آنها داریم، شامل سامانه آنی پرداخت ( کد USDD) و سایت کمیته امداد است. افراد می‌توانند با شماره‌گیری# ۸۸۷۷ * کمک‌های خود را به دست کمیته امداد برسانند.

گتمیریان افزود: افراد بعد از شماره‌گیری این کد، با استفاده از شماره ۱ می‌توانند هر مبلغی را برای قربانی پرداخت کنند. این کد از روز شنبه چهارم مرداد فعال است. همچنین در سایت کمیته امداد هم در بخش کمک‌های نقدی، نذر قربانی وجود دارد که می‌توانند مبلغ مورد نظرشان را از آنجا پرداخت کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن