اخباراخبار داغ

تلاش دوباره هوک برای حمایت رهبران کشورهای خلیج فارس در زمینه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران پس از سفر به قطر دوباره مواضع کشورش را درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران مطرح کرد و از رایزنی‌ها با سران کشورهای خلیج فارس در این باره خبر داد.

 به نقل از پایگاه خبری میدل ایست آی، برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در سفرش به قطر در  یک سخنرانی ویدیویی گفت: من با رهبران  کشورهای خلیج فارس و سراسر جهان گفت‌وگو کرده‌ام.

وی مدعی شد: هیچ کسی بر این باور نیست که ایران باید بتواند آزادانه جنگ افزارهای معمولی مانند جت‌های جنگی و انواع متعددی از موشک‌ها را خریداری کند.

هوک در ادامه با بیان ادعاهایی علیه ایران گفت: اگر شواری امنیت سازمان ملل نتواند تا ۱۸ اکتبر تحریم تسلیحاتی ایران را تمدید کند، ایران خواهد توانست این تسلیحات را آزادانه خرید و فروش کند. تصور کنید که اگر این اتفاق بیفتد، منطقه چگونه به نظر خواهد رسید.

درگیری‌ها در کشورهایی همچون سوریه و یمن به طور حتمی شدت خواهد یافت.
بر اساس این گزارش، ادعاهای برایان هوک در این باره در پی این مطرح می شود که اخیرا با نزدیک شدن پایان تاریخ تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر، دولت آمریکا در تلاش بوده است با ارائه پیش نویس قطعنامه ای به شورای امنیت سازمان ملل، کشورهای دیگر عضو شورا را مجاب به حمایت از تمدید این تحریم علیه ایران کند.

دولت آمریکا علیرغم خروجش از توافق هسته ای در سال ۲۰۱۸ تهدید کرده است که اگر این تحریم تمدید نشود، از  سازوکار بازگردانی تحریم ها در توافق هسته ای و قطعنامه ۲۲۳۱ برای بازگردانی تحریم های سازمان ملل علیه ایران استفاده خواهد کرد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن