فناوری

BMW سری های 5 ، 7 و X1 را کاملاً برقی خواهد ساخت

شرکت BMW روز دوشنبه اعلام کرد که یک نسخه کاملاً برقی از سدان سری 5 و سری 7 خود و همچنین X1 SUV خود را معرفی کرده است ، در حالی که تلاش جدیدی را برای کاهش انتشار کلی آن انجام داد.

این بدان معناست که تقریبا همه مشهورترین خودرو سازهای لوکس آلمانی به زودی انواع کاملاً برقی خواهند داشت.

نسخه کاملاً برقی از سری 3 ، محبوب ترین اتومبیل BMW در ایالات متحده ، در حال حاضر در آزمایش مورد توجه قرار گرفته است.

در اوایل ماه جاری ، این شرکت تولید نسخه تمام الکتریکی SUV پرفروش X3 خود را نشان داد.

BMW همچنین SUV iNext را که به نظر می رسد شبیه به X5 ولی کمی بزرگتر است ، را در دست تولید دارد.

مطمئناً BMW فقط این نوع الکتریکی را به فروش نمی رساند. این شرکت هنوز گزینه های هیبریدی با قدرت بنزین ، هیبرید خفیف و پلاگین را انتخاب می کند.

اما BMW می گوید در تلاش است تا متوسط دی اکسیدکربن خودروهای تولید شده خود را طی 10 سال آینده حداقل یک سوم کاهش دهد.

در آن زمان ، شرکت تخمین می زند که بیش از 7 میلیون وسیله نقلیه BMW “برقی” در جاده ها وجود داشته باشد که حدود 4.6 میلیون نفر از آنها تماماً برقی هستند.
(این شرکت در حال حاضر حدود 2.5 میلیون دستگاه در سال به فروش می رساند.)

BMW همچنین ادعا می کند در تلاش است “پایدارترین صنعت زنجیره تأمین گسترده” را برای وسایل نقلیه الکتریکی خود ایجاد کند ، از جمله اینکه باتری جدید تولید کند که تنها با استفاده از “100 درصد شارژ پاک” موافقت کند.

رئیس الیور زیپس گفت: این شرکت “یک برنامه 10 ساله مفصل را با اهداف موقت سالانه برای بازه زمانی تا 2030” تهیه کرده است و BMW “هر ساله گزارش پیشرفت ما را می دهد و خود را در برابر این اهداف می سنجیم.”

وی گفت: “من کاملاً اعتقاد دارم که مبارزه با تغییرات آب و هوا و چگونگی استفاده از منابع ، آینده جامعه ما  و گروه BMW”
را تعیین می کند.
به عنوان یک شرکت برتر اتومبیل ، آرمان ما این است که راه پایداری را طی کنیم. به همین دلیل است که ما مسئولیت وظیفه خود را در اینجا و اکنون بر عهده داریم و این موضوعات را در جهت استراتژیک آینده ما محور قرار می دهیم. ”

BMW نیز مانند بسیاری از خودروسازان دیگر ، در حال رقابت است تا از مقررات سخت تولید گازهای گلخانه ای در اروپا و چین پیروی کند.
برخی از شهرهای اروپا حتی موتورهای احتراق داخلی را به طور کامل ممنوع می کنند.
این شرکت زمانی به عنوان یکی از پیشگامان در فضای وسایل نقلیه الکتریکی مورد توجه قرار گرفت ، اما در نهایتخودروهای با احتراق داخلی دو برابر شد.
این خودروساز آلمانی از آن زمان نه تنها سهم بازار را از دست داده است ، بلکه یکی از شرکت هایی است که مستقیماً از ظهور تسلا تحت تأثیر قرار می گیرد ، زیرا ایلان ماسک همان خریداران مرفه را که BMW دوست دارد ، هدف قرار داده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن