اخباراخبار داغ

منتظر فرمایش مقام معظم رهبری و مراجع برای محرم باشیم/ پیشنهاد لغو طرح ترافیک

معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر ۷۲.۵ میلیون نفر در استانهای با وضعیت قرمز ساکن هستند، تمهیدات اندیشیده شده برای برگزاری محرم را تشریح و تاکید کرد که محرم امسال با اعمال شرایط خاص برگزار خواهد شد.

 دکتر ایرج حریرچی، گفت: برای مشاهده اثرات تغییر رفتار مردم، در مورد مرگ و میر ناشی از کرونا به بازه زمانی ۴ الی ۶ هفته‌ای احتیاج داریم و برای مشاهده کاهش موارد بستری به بازه زمانی ۳ الی ۴ هفته‌ای نیاز است. اکنون تنها تغییر رفتاری که از ۱۵ تیر به بعد در مردم مشاهده کردیم استفاده بیشتر از ماسک است؛ نه تعطیلی‌های آنچنانی داشتیم نه مهمانی‌ها، تجمعات، عروسی‌ها و … کاهش داشته‌اند.

وی با تاکید بر اینکه میزان استفاده از ماسک در میان مردم به میزان کف مورد انتظار نرسیده است، تصریح کرد: بازه زمانی که اثر کاهشی مرگ را پس از استفاده از ماسک، می‌توانیم ببینیم، از چند روز تا چند هفته آینده است.

حریرچی با اشاره به اینکه در روز ۸ مرداد، تهران به ۲۶ استان با وضعیت قرمز پیوسته است، خاطرنشان کرد: اکنون تنها ۵ استان در وضعیت قرمز نیستند که در مجموع ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارند و این یعنی ۷۲.۵ میلیون نفر در استان‌های قرمز زندگی می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه قرمز شدن استان تهران یک زنگ خطر است، گفت: پیشنهاداتی مانند لغو طرح ترافیک و… به ستاد مقابله با کرونا ارائه شده است.

از آنجایی که اکثر محدودیت‌ها تاثیر مستقیم بر معیشت مردم دارد، دولت ما نیز مانند سایر دولت‌ها با احتیاط برخورد می‌کند.

حریرچی ادامه داد: پیش‌بینی ما این نیست که موارد انفجاری بیماری را داشته باشیم ولی اگر مرگ و بستری بیماران افزایش یابد دولت مجبور خواهد شد تعطیلات بیشتری اعمال کند؛ کما اینکه اکنون سطوح شغلی ۳ و ۴ مانند تالارها، آرایشگاه‌ها و.در تهران تعطیل شده است، البته ان شاءالله که چنین اتفاقی نیفتد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن