اخباراخبار داغ

پاساژها و نانوایی‌ها در پایین‌ترین سطح رعایت پروتکل‌ها/شاخص ۹۰ درصدی زدن ماسک در مترو

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه هیچ‌گونه اغماضی در تعطیلی موقت و پلمب مراکز متخلف در رعایت پروتکلهای بهداشتی وجود ندارد، گفت: در نتیجه بازرسی‌ها، پایین‌ترین سطح‌ جدول‌ در رعایت نکات بهداشتی پاساژها هستند و بعد از آن نیز نانوایی‌ها در رده بعدی قرار می‌گیرند.

مهندس محسن فرهادی درباره وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهر تهران، گفت: متاسفانه تهران مجددا در وضعیت قرمز قرار گرفته است که در این شرایط تنها گروهی از اصناف را خواهیم داشت که بنابر ضرورت فعالند؛ اما همانطور که شهروندان تهرانی می‌بینند چون سیاست‌های ستاد ملی مقابله با کرونا ایجاد محدودیت‌های شدید نیست و راه چاره را رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌داند، خیلی از اصناف اکنون فعالند در حالی که در شرایط قرمز اولیه داوطلبانه یا اجباری تعطیل بودند.

ممنوعیت فعالیت آرایشگاه های زنانه و تالارهای پذیرایی

وی افزود: اکنون نیز مجبور یه اعلام تعطیلی واحدهایی شدیم که طبیعت فعالیت تجمعی دارند یا شرایط خطرناک شغلی دارند؛ مانند آرایشگاه‌های زنانه که اغلب در تهویه هوا مشکل دارند و تماس افراد بسیار نزدیک است و همچنین تالارهای پذیرایی که خصلتشان تجمعی است و ممنوعیت فعالیتشان اعلام شده است.

پروتکل بهداشتی برای ۱۲۶۰۰ شغل

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در اواخر فروردین و پیش از بازگشایی‌ واحدهای صنفی سامانه‌ای راه اندازی شد تا اصناف در آن ثبت‌نام کنند که حدود ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد ثبت نام کردند و هرکسی که ثبت‌نام کرد پروتکل بهداشتی مربوطه را از طریق پیامک دریافت کرد؛ یعنی برای ۱۲ هزار و ۶۰۰ شغل پروتکل دادیم. پروتکل‌های بهداشتی در نانوایی‌ها بسیار ساده است که عمده‌ آن فاصله‌گذاری اجتماعی، زدن ماسک و حذف دریافت وجه نقد است.

فرهادی که در یک برنامه تلوزیونی صحبت می‌کرد، ادامه داد: وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در خصوص تعطیلی موقت و پلمب و مهر و موم کردن هیچ صنفی چه دولتی و چه خصوصی اغماض نخواهد کرد. ما جایگاه‌های پمپ بنزین، بانک‌های دولتی، دفاتر پیشخوان دولت، دفاتر کارگزاری‌ها و…  متخلف را بسته‌ایم و جلوی کانون خطر را گرفته‌ایم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن