تغذیه سالمسلامت و تندرستی

درست کردن ادویه های خانگی

ادویه و سبزیجات که چاشنی نیز به آن ها گفته می شود، اگر مهم ترین بخش هر غذا نباشند یکی از مهم ترین اجزای آن هستند. با چاشنی ها می توانید یک غذای کاملا معمولی را به غذایی فوق العاده خوشمزه تبدیل کنید.

تمام ادویه ها از گیاهان گرفته می شوند. بعضی از گیاهان تمام قسمت هایشان در تولید ادویه ها بکار می روند و بعضی دیگر فقط بخش هایی از گیاه مانند گل، ریشه، شاخه، برگ، ساقه و دانه.
ساخت ادویه های ترکیبی در خانه بسیار ارزان تر از خرید آن ها می باشد مخصوصا وقتی به حجم بالایی نیاز دارید.
فقط کافی است از هر ادویه مورد نیاز حجم زیادی خریده و در خانه باهم ترکیب کنید و در شیشه های مخصوص نگه دارید، به این ترتیب دیگر نیازی نیست تا یکسال به خرید ادویه های ترکیبی بروید.
همچنین با تنوع زیاد این نوع ادویه ها می توانید آن ها را در هر غذا و خوراکی استفاده کرده و شاهکاری از مزه خلق کنید.

بعضی از چاشنی ها مانند سیر و دارچین علاوه بر اینکه طعمی عالی به غذاها می دهند می توانند در مهار و کم کردن رشد باکتری ها نیز در موارد غذایی به ما کمک کنند.
خیلی از چاشنی ها مانند زردچوبه، زنجبیل، سیر، میخک و … برای سلامتی بسیار مفید هستند، آن ها دارای خواص آنتی اکسیدانی می باشند.
در کل ادویه ها، سبزیجات خشک و چاشنی ها خواص مغذی فراوانی دارند که با توجه به نوع مورد استفاده آن ها، برای ما مفید هستند.
همچنین می توانند خواص ضد سرطانی، ضد التهابی و تقویت کننده ایمنی داشته باشند.

برخی از این ادویه ها را می توانید در منزل نیز تهیه کنید تا هم از سلامت و محتویات مواد آن مطلع باشید هم خودتان مزه متفاوتی را به دست آورید.

ادویه ترشی

مقادیر برابر از زردچوبه، ادویه‌ کاری، زیره سیاه و سبز ساییده شده، تخم‌های گشنیز و سیاهدانه ساییده شده، گلپر و نعناع خشک را با هم ترکیب کنید و درون انواع ترشی بخصوص لیته بریزید. مزه آن را عالی خواهد کرد.

ادویه خورشی ایرانی

یک قاشق مرباخوری از هر دو نوع فلفل سیاه و قرمز را با هم مخلوط کنید و سپس یک قاشق غذاخوری تخم گشنیز را بسایید و به آن بیفزایید.
زردچوبه، دارچین و زیره را از هر کدام، به میزان یک قاشق غذاخوری به آن بیفزایید و همه را هم مخلوط کنید تا ادویه خورشی کامل شود.

ادویه آبگوشتی

مقدارهای مساوی از فلفل سیاه ساییده، بادیان، پودر میخک، جوزهندی ساییده و دارچین را ترکیب کرده و به آبگوشت اضافه کنید.

ادویه پلویی ایرانی

ابتدا از تمام موادی که در پی خواهیم گفت مقداری مساوی فراهم کنید، اما مقدار میخک را نصف بقیه مواد در نظر بگیرید.
تخم گشنیز، زیره، جوز هندی و میخک را با همدیگر بسایید. سپس آنها را با پودر دارچین و زنجبیلی که از قبل رنده کرده اید ترکیب کنید.

ادویه فرانسوی

فلفل سیاه و جوز هندی را بسایید. از هر کدام یک قاشق غذاخوری برداشته، با همین مقدار (یک قاشق) دارچین ترکیب کنید.
اکنون یک قاشق چایخوری پودر میخک را به مواد بیفزایید و بار دیگر همه را خوب مخلوط کنید.

ادویه عربی

مقدار یک قاشق غذاخوری از موادی چون پودر زیره، رازیانه و تخم گشنیز ساییده شده را درهم آمیزید و سپس یک قاشق مرباخوری جوز هندی پودرشده و دارچین را (از هر کدام یک قاشق) به آن افزوده، یک قاشق چایخوری فلفل سیاه را نیز اضافه کنید و همگی را خوب با یکدیگر مخلوط کنید.

ادویه مکزیکی

زیره را پودر کنید، فلفل را بسایید و سپس دو قاشق غذاخوری پابریکا (فلفل دلمه‌ای قرمز) را با یک قاشق مرباخوری زیره و یک قاشق مرباخوری فلفل ساییده مخلوط کنید.
اکنون یک قاشق چایخوری پودر سیر را با نصف قاشق چایخوری پودر میخک مخلوط کرده با مواد پیشین ترکیب کنید.

ادویه هندی

از زنجبیل، دارچین و فلفل سیاه یک قاشق مرباخوری بردارید و با هم ترکیب کنید.
یک قاشق غذاخوری جوز هندی را نیز همراه با یک قاشق مرباخوری هل بسایید و به مواد پیشین اضافه کنید.
حالا زیره و میخک را پودر کنید و مقدار یک قاشق غذاخوری از پودر زیره و یک قاشق چایخوری از پودر میخک را با بقیه مواد مخلوط کنید.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن