اخباراخبار داغ

۶۳ درصد متقاضیان، وام رونق تولید دریافت کردند

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که در بهار امسال ۶۳ درصد متقاضیان موفق به دریافت تسهیلات رونق تولید و ۴۲ درصد متقاضیان موفق به دریافت تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) شده‌اند.

بر اساس این آمار در سه ماهه اول امسال بیش از ۱۸۱۷ میلیارد تومان در قالب ۶۷۶ فقره تسهیلات برای تامین مالی بنگاه های تولیدی کوچک، متوسط و طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد، در راستای اقتصاد مقاومتی و بیش از ۷۹۱ میلیارد تومان تسهیلات برنامه تولید و اشتغال در قالب ۱۵۶ فقره به استان‌های مختلف پرداخت شده است.

در این مدت ۱۸۰۸ مورد ثبت نام برای استفاده از تسهیلات رونق تولید انجام شده که ۱۰۷۲ مورد برای دریافت بیش از ۳۲۷۲ میلیارد تومان تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند و در نهایت ۶۷۶ فقره تسهیلات به ارزش بیش از ۱۸۱۷ میلیارد تومان پرداخت شده است؛ یعنی حدود ۶۳ درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.

همچنین در سه ماهه اول امسال ۸۵۱ مورد ثبت نام برای استفاده از تسهیلات برنامه تولید و اشتغال انجام شده که ۳۷۱ مورد برای دریافت تسهیلات ۲۷۰۶ میلیارد تومانی به بانک معرفی شده اند. در نهایت ۱۵۶ مورد پرداخت تسهیلات به ارزش ۷۹۱ میلیارد تومان صورت گرفته است؛ یعنی حدود ۴۲ درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.

در این میان بیشترین پرداختی تسهیلات رونق تولید نیز مربوط به استان سمنان با مبلغ نزدیک به ۳۷۵ میلیارد تومان، گیلان با ۳۱۷ میلیارد تومان و همدان با ۱۵۵ میلیارد تومان بوده است. بیشترین تسهیلات تولید و اشتغال نیز به تهران، چهارمحال بختیاری و آذربایجان شرقی پرداخت شده؛ به‌طوری که مبلغ پرداختی به این استان‌ها به ترتیب ۱۰۹ میلیارد تومان، ۷۳ میلیارد تومان و ۵۳ میلیارد تومان بوده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن