اخباراخبار داغ

بیشترین پرونده‌ها در مراجع قضایی متعلق به سازمان جنگل‌ها است

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: بیشترین پرونده‌ها در مراجع قضایی متعلق به سازمان جنگل‌ها است و شعبه ویژه‌ای نیز برای رسیدگی به این پرونده‌ها اختصاص داده شده است.

ذبیح‌الله خداییان در چهارمین جشنواره روز ملی جنگلبان که امروز(دوشنبه، ۲۷ مرداد) در سازمان جنگل‌ها برگزار شد، با اشاره به این‌که سازمان جنگل‌ها یکی از دستگاه‌های تاثیرگذار در توسعه پایدار کشور است، اظهار کرد: سازمان جنگل‌ها متولی ۸۰ درصد از عرصه‌های کشور است و این اراضی به دلیل نوع پوشش گیاهی مورد دست‌اندازی سودجویان قرار می‌گیرند.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر این‌که دستگاه قضایی اهمیت خاصی برای منابع طبیعی و جنگل‌ها قائل است، گفت: در هر استان بخش مهمی از شورای حفظ حقوق بیت‌المال به حفظ منابع طبیعی اختصاص یافته است. همچنین در مراجع قضایی بیشترین پرونده‌ها متعلق به سازمان جنگل‌ها است.

معاون قوه قضاییه در ادامه اظهار کرد: اگر افرادی اقدام به تصرف منابع طبیعی می‌کنند، باید با آن‌ها برخورد کرد، هرچند که اولویت باید پیشگیری باشد. از این‌رو اجرای طرح کاداستر مهم است و مانع تجاوز به عرصه‌های ملی می‌شود.

خداییان با بیان این‌که از ۱۳۲ میلیون هکتار اراضی ملی تنها در حدود یک‌پنجم طرح کاداستر اجراء شده است، گفت: امیدواریم بتوانیم این طرح را در تمام عرصه‌های ملی اجرایی کنیم و سند دقیقی برای آن‌ها بگیریم.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در پایان گفت: یک شرکت تعاونی دستگاه قضایی برای زمینی که جزو اراضی ملی است، سندی گرفته بود اما اخیرا دستور به اعمال ماده ۴۷۷ و برگرداندن آن زمین به‌ نام سازمان جنگل‌ها داده شده است. این مورد باید مورد توجه تمامی دستگاه‌ها قرار گیرد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن