فناوری

حذف هزاران برنامه از فروشگاه App چین توسط اپل

با افزایش تنش بین ایالات متحده و چین ، عملیات چینی اپل که شامل میلیون ها مشتری اپل و بخش عمده ای از عملیات تولید این شرکت است ،می تواند در معرض خطر باشد.

گزارش جدیدی در این بارهنشان میدهد كه چین با شروع حذف هزاران برنامه از فروشگاه App چین ، احتمالاً در حال بسته شدن بازار به دست آمده در چین توسط اپل در سالهای گذشته است.

این به طور بالقوه می تواند مشکل بزرگی برای این شرکت در این کشور ایجاد کند.

در اوایل این ماه اپل بیش از 47،000 برنامه را از فروشگاه App چین خراج کرد ، همانطور که اولین بار این خبر توسط AppInChina گزارش شده است.

این حرکت غیر منتظره ای نبود ، زیرا اپل اخیراً برای از بین بردن شکاف قبلاً اجازه داده بود بازی های با خریدهای درون برنامه ای غیر قابل اجرا شود.

این نخستین باری نبود که اپل دست بکار شد و تغییرات قابل توجهی در خدمات خود در چین ایجاد کرد.

به عنوان مثال ، تنظیم کننده های چینی اپل را مجبور کردند در آوریل 2016 ، iBookstore و iTunes Movies را در چین ، فقط شش ماه پس از راه اندازی اپل ،تعطیل کند.

براساس این گزارش ، فروشگاه های برنامه های خارجی در چین معمولاً باید با یک شریک چینی که صاحب اکثریت و اپراتور آنها است سرمایه گذاری مشترک کنند ، اما اپل به تنهایی فروشگاه App را اداره می کند.

اپل همچنین ظاهراً تاکنون از به اشتراک گذاشتن کد منبع iOS با چین خودداری کرده است ، زیرا با دولت چینی مذاکره معافیت کرده است که مجبور به انجام این کار نشده است.

اخیراً ، دولت ترامپ اقدامات قابل توجهی را علیه شرکت های فناوری چینی انجام داده است ، و این امر انجام برخی تجارت ها در آمریکا را برای برخی دشوارتر کرده است.

ریسس جمهور ترامپ در اوایل ماه جاری دستورالعمل های اجرایی صادر کرد که کار TikTok و WeChat که متعلق به غول های فناوری چینی ByteDance و Tencent را در ایالات متحده آمریکا است متوقف کند.

دولت ترامپ همچنین محدودیت هایی را در مورد سازنده تلفن چینی هوآوی تشدید کرده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن