اخباراخبار داغ

افزایش 130 درصدی قیمت ظروف یکبار مصرف نسبت به محرم 98

یک تولیدکننده پلاستیک گفت: قیمت ظروف یکبار مصرف نسبت به وضعیت مشابه سال قبل 130 درصد افزایش داشته است.

علیرضا تیموری در خصوص میزان مصرف ظروف یکبار مصرف با توجه به شیوع ویروس کرونا و کاهش نذورات در ماه محرم اظهار کرد: نذورات هنوز به طور ویژه آغاز نشده است و معمولا یکی، دو روز مانده به تاسوعا و عاشورا شروع می‌شود. در سال‌های گذشته و پیش از کرونا، 20 روز پیش از آغاز ماه محرم و ماه مبارک رمضان، خریدها برای هیات‌ها و حسینیه‌ها آغاز می‌شد اما در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا این موضوع به شدت کاهش یافته است.

وی افزود: عامل دیگر کاهش تولید ظروف یکبار مصرف، گرانی مواد اولیه است. نسبت به وضعیت مشابه در ابتدای محرم سال گذشته، قیمت مواد اولیه ظروف یکبار مصرف 100 درصد و از ابتدای فروردین ماه سال جاری حدود 60 درصد افزایش داشته، این افزایش قیمت به خرید از بورس کالا که دارای شناسنامه هستند، مربوط می‌شود. قیمت ظروف یکبار مصرف در بازار آزاد، نسبت به وضعیت مشابه در سال گذشته حدود 130 درصد افزایش داشته است.

این تولیدکننده پلاستیک با اشاره به مشکلات واحدهای صنفی ظروف یک‌بار مصرف عنوان کرد: تقاضای خرید وجود ندارد. بزرگ‌ترین معضل تولیدکننده‌ها فروش است. در 20 تا 30 سال گذشته به علت خالی بودن بازار، معمولا چندین خریدار در نوبت بود تا هر جنس با هر کیفیتی را بخرد اما امروزه بهترین جنس با بهترین کیفیت و کمترین قیمت را باید به همراه جایزه به فروش برسانیم زیرا بازار اشباع شده، تولیدکننده‌های متنوعی وارد بازار شده‌اند و شرایط عرضه و تقاضا متفاوت شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن