اخباراخبار داغ

سالانه حدود ۲۰۰ موتورسیکلت برگه معاینه فنی می گیرند

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو تهران گفت: با وجود آنکه طبق قانون همه وسایل نقلیه اعم از وسایل نقلیه موتوری و خودروها ملزم به دریافت گواهی معاینه فنی هستند.

اما بر اساس آمارها از مجموع موتورسیکلت‌های تهران تنها حدود ۲۰۰ موتور به مراکز معاینه فنی مراجعه می‌کنند و همچنین بر اساس آزمون معاینه فنی کنار جاده‌ای که از سوی ستاد معاینه فنی خودرو تهران انجام شده است، از ۵۴۹۹ کامیون که در تهران تردد می‌کردند، ۱۰ درصد فاقد هرگونه معاینه بودند.

حسین مقدم در جریان بازدید شینا انصاری، مدیرکل محیط‌ زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از مرکز معاینه فنی نیایش، درباره جزئیات معاینه فنی بیان کرد:

در شرایط فعلی ۱۷ مرکز معاینه فنی فعال هستند، همچنین سه مرکز خودروهای سنگین، هشت واحد سیار و ۱۰ خط معاینه موتور سیکلت مکانیزه در تهران وجود دارد اما در این زمینه باید توجه کرد که با وجود الزام قانون به دریافت گواهی معاینه فنی از سوی تمامی وسایل نقلیه اعم از خودرو و موتور از مجموع موتورسیکلت‌هایی که در تهران تردد می‌کنند، در سال شاید ۲۰۰ موتورسیکلت به مراکز معاینه فنی مراجعه می‌کنند.

از سوی دیگر سه مرکز سنگین هم برای معاینه فنی اتوبوس‌های شهری و خودروهای حمل پسماند استفاده می‌شوند که اساسا خودروهای پسماند از معاینه فنی استفاده نمی‌کنند.

وی افزود: از نظر پراکندگی هم ایستگاه‌های معاینه فنی در سطح شهر تهران وضعیت مناسبی دارند و فقط مشکل کمبود مرکز در مناطق یک و ۲ وجود داشت که به دلیل گران بودن زمین مشکل این مناطق با ایجاد واحدهای سیار پوشش داده شد.

در مجموع ۵۶ خط معاینه فنی خودرو داریم که از این میان طبق تکلیفی که مشخص شده، ۶۲ درصد خطوط یا با سرمایه‌گذاری کامل و یا به صورت مشارکتی به بخش خصوصی واگذار شده است.

از سوی دیگر ستاد معاینه فنی و مراکز آن به جز کارمند بخش خصوصی ۱۹۳ نفر نیرو دارد که این تعداد با توجه به حجم کار بسیار کم است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن