اخباراخبار داغ

افزایش ۶ درصدی اهدای خون تهرانی‌ها در تاسوعا و عاشورا

مدیرکل انتقال خون‌ استان تهران از افزایش حدود شش درصدی اهدای خون در روزهای تاسوعا و عاشورا نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد و گفت: در این دو روز، سه هزار و ۹۹۳ واحد خون از سوی مردم پایتخت اهدا شده است.

دکتر محمدرضا مهدی زاده ، با اشاره به اهدای سه هزار و ۹۹۳ واحد خون در پایتخت در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، گفت: در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، مراکز اهدای خون میزبان عزاداران سیدالشهدا(ع) بودند که با هدف نجات جان بیماران، نذر خون کردند و با وجود شرایط سخت کرونایی، از یاد همنوعان خود غافل نشدند.

وی با بیان اینکه حضور پرشور و کم سابقه مردم، نمایشی دل انگیز از شور و شعور انسانی در این روزهای سخت و پر از محدودیت های کرونایی بود، افزود: بر اساس آمارها، چهار هزار و ۸۷۴ نفر از تهرانی ها در روزهای تاسوعا و عاشورا به ۱۲ مرکز ثابت و سیار اهدای خون در مناطق و شهرهای مختلف پایتخت مراجعه کردند که از این تعداد سه هزار و ۹۹۳ نفر از آنها توانستند با اهدای خون خود، یاری رسان بیماران باشند.

مهدی زاده تاکید کرد: بر این اساس و علی رغم سختی های ناشی از شیوع ویروس کرونا، در روزهای تاسوعا و عاشوری حسینی شاهد افزایش حدود ۶ درصدی اهدای خون نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بودیم.

مدیرکل انتقال خون استان تهران، گفت: ۱۷۸۷ نفر از اهداکنندگان‌خون در این روزها از اهداکنندگان مستمر بودند و ۱۳۰۹ نفر نیز از جمله افرادی بودند که در سال های گذشته سابقه اهدای خون داشته اند. همچنین ۸۷۹ نفر از اهداکنندگان نیز برای بار اول اقدام به اهدای خون می کردند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن